انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته دارای انواع مختلفی است که هر کدام دارای ویژگی های خاصی بوده و به روش مختلفی تصاویر اطراف را ضبط می کند. استفاده از هر یک از انواع دوربین مدار بسته به محل نصب بستگی دارد.

در صورتی که شما نیز قصد خرید دوربین مدار بسته را دارید با ما همراه باشید تا با ارائه توضیحات در خصوص هر یک از این دوربین ها، مناسب ترین دوربین را انتخاب کنید.

 

انواع دوربین مدار بسته از نظر تکنولوژی

دوربین های مدار بسته از نظر نوع تکنولوژی در دو گروه آنالوگ و تحت شبکه قرار می گیرند که عبارت است از:

  • دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین های مدار بسته آنالوگ از سری دوربین های قدیمی هستند که از کابل کواکسیال برای اتصال به دستگاه ها استفاده می کنند. کیفیت ضبط تصاویر در دوربین های مدار بسته آنالوگ کمتر از دوربین های تحت شبکه بوده و معمولا برای محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

  • دوربین مدار بسته تحت شبکه

در دوربین های تحت شبکه یا دوربین های IP ضبط تصاویر و اطلاعات به شکل NVR صورت می گیرد. برای اتصال به این دوربین ها از کابل شبکه استفاده می شود. کیفیت ضبط تصاویر در این دوربین ها بسیار بالا بوده و می توان آن را در مکان های بزرگ به کار برد. دوربین های تحت از نظر نحوه ضبط تصاویر به انواع مختلفی تولید می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  • دوربین مدار بسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت دوربینی ضدآب بوده و بهترین گزینه برای محیط های بیرون به شمار می رود. این دوربین ها به صورت معمول از فناوری IP66 و IP67 استفاده می کند و در برابر انواع شرایط جوی از خود مقاومت نشان می دهد. دوربین های مدار بسته بولت را می توان بر روی دیوار و یا در زیر سقف نیز نصب کرد.

  • دوربین مدار بسته دام

دام یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته است که به معنای گنبد می باشد. شکل ظاهری این دوربین شبیه به گنبد بوده و می توان آن را در زیر سقف نصب نمود.

دوربین های دام بدنه ای بسیار مقاوم داشته و به دلیل فرم ظاهری و نحوه ضبط تصاویر، برای محیط های مسقف بسیار مناسب است. از جمله مناسب ترین مکان برای نصب این دوربین ها می توان به ادارات، فروشگاه ها، پارکینگ و هتل و بیمارستان اشاره کرد.

  • دوربین مدار بسته اسپید دام

اسپید دام دوربین هایی بسیار پرقدرت است که می تواند تصاویر را با جزئیات بسیار بالایی ثبت کند. ظاهر این دوربین ها شبیه به دوربین های دام است با این تفاوت که دوربین های اسپید دام دارای قابلیت چرخش هستند و به صورت کاملا پیشرفته کار می کنند. این دوربین ها را می توان در هر مکانی نصب کرد.

  • دوربین مدار بسته فیش آی

دوربین های فیش آی که به معنای چشم ماهی است، قابلیت ثبت تصاویر را به صورت 360 درجه دارند و از این رو برای مکان هایی که نیاز به ثبت تصاویر با وسعت زیاد است، به کار برده می شود. این دوربین ها برای فیلمبرداری از مکان هایی با سقف بلند مناسب بوده و باعث کاهش تعداد دوربین مورد نیاز می شود.

بازدیدها: 3

بخوانید
دوربین مدار بسته ارزان
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...