دوربین مدار بسته اکسیس

دوربین مدار بسته اکسیس

.
امروزه به دلیل افزایش جمعیت و برای پیشگیری از وقوع حادثه و جرم در اکثر مکان های موجود مثل مغازه ها ، بانک ها ، مساکن و … دستگاه هایی با امکان دریافت نور و تبدیل آن به تصاویر ضبط شده به نام دوربین مدار بسته وجود دارند.

شرکت ها و برندهای مختلفی در زمینه تولید دوربین های مداربسته فعالیت دارند که بی شک یکی از بهترین ها و گسترده ترین ها در این زمینه شرکت تولید دوربین مداربسته اکسیس است. به گفته برخی از مهندسان فناوری اطلاعات، شرکت اکسیس رهبری جهان را در این زمینه دارا می باشد.

 

دوربین مدار بسته اکسیس

معرفی شرکت

«با ترکیب فناوری هوشمند و تحلیل انسان ، ما راه حل های مبتنی بر صدا و تجزیه و تحلیل را برای بهبود عملکرد تجاری خواهیم داشت.» این شعار مجموعه اکسیس است که با تلاش زیاد و پیشرفت پله ای نشان می دهد: نوآوری ، همیشه در صدر کار مجموعه است. در سال 1984 در سوئد توسط کارلسون و گریت و کیت بلادورث تاسیس شد.

در ابتدا به عنوان یک شرکت فناوری اطلاعات و فروش سرور های چاپ شروع به کار کرد ولی از سال 1996 پا در عرصه تولید دوربین های مداربسته گذاشت.
با تولید اولین دوربین مداربسته خود به نام NOTIE200 و عرضه آن به بازار جهانی انقلابی عظیم در این صنعت ایجاد کرد ؛ بعدا با تولید محصول Axis2100 علاوه بر داشتن پنج سال جایگاه بهترین فروش در جهان، در سال 2012 توانست جایزه شرکت تولید کننده بهترین نوآوری را بدست آورد.

این شرکت تا به حال بیش از یکصد مدل دوربین مدار بسته را در اختیار دارد و هفتاد درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است ؛ البته این شرکت تنها در زمینه دوربین مداربسته فعالیت نمی کند و در حوزه فناوری ویدیو و شبکه رمز گذاری ویدیو فعالیتی مستمر دارد.

این شرکت دارای بیش از 60 نمایندگی در کشور های مختلف جهان است و بیش از 3600 نفر کارمند دارد.

ویژگی های دوربین های مداربسته اکسیس

به طور کلی یک دوربین مداربسته در چهار مورد نوع بدنه ، کیفیت تصویر ، نوع تکنولوژی و لنز دوربین ارزیابی می شود.
اغلب دوربین های مداربسته اکسیس دارای یک نوع لنز به نام P-lires هستند که باعث می شود تصاویر دریافتی آن دارای وضوح و دید عمق بیش تری نسبت به سایر دوربین های معمولی داشته باشد.

هم چنین یک نرم افزار ، به نام فرمت کریدوری را برای تنظیم دید و نظارت بر مکان های به اصطلاح دید باریک مثل راهرو راه پله ها دارا می باشد.
چراغ یاب یا لایتینگ یک فناوری موجود در دوربین مداربسته اکسیس است که امکان تصویر برداری در دید کم یا حتی تاریکی مطلق را با وضوح عالی دارا می باشد.

 نرم افزار مدیریت h,264

یک نرم افزار مدیریت ، به نام h,264 سازگار با زیر ساخت شبکه است که باعث کاهش فضای ذخیره در نتیجه طول عمر بیش تر محصول می شود. این نرم افزار باعث ایجاد قابلیت زوم بسیار عالی است به طوری که قابلیت خواندن رقم یک پلاک را از فاصله دور دارد.

یک نرم افزار به نام مدیریت ویدیو را در دوربین مداربسته اکسیس می بینیم که قابلیت هایی را مثل نظارت از راه دور، ضبط و مدیریت رویداد های مهم بر عهده دارد؛ در نتیجه امکان تجزیه ، شمارش، تشخیص و ردیابی با کمک این نرم افزار فراهم است.

به وسیله قطعه ای که در پشت لنز این نوع دوربین ها نصب شده است، نور تابیده شده از اجسام به تصویر قابل رویت تبدیل می شود. دوربین های تحت شبکه اکسیس با استفاده از یک قطعه منبع تغذیه را به طور مستقیم به کابل متصل کرده و جهت روشن نمودن نیاز به منبع جداگانه ای نیست ؛ این امر باعث صرفه جویی در مصرف برق ، هزینه تعمیر و خرابی کم تر و نصب و راه اندازی آسان تر می شود.

شرایط محیطی جوی در همه دنیا یکسان نیست و اگر از دوربین های مداربسته معمولی برای شرایط جوی مثل بارانی ، برفی و گرد و غبار استفاده گردد، خیلی زود کارایی خود را از دست می دهند.

ولی با وجود قطعه ای به نام ip,67 درلنز دوربین مداربسته اکسیس دیگر هیچ مشکلی از لحاظ بد بودن شرایط جوی محیط وجود ندارد.

 

این شرکت به نوعی دوستدار محیط زیست است ؛ به این دلیل که 66 درصد محصولات شرکت فاقد مواد شیمیایی زیست تخریب پذیر هستند.

انواع دوربین های مداربسته اکسیس از لحاظ شکل ظاهری و بدنه

دوربین های جعبه ثابت که برای بازدارندگی در هر محیطی قابل استفاده است.
دوربین مدولارکسین که دارای ویژگی انعطاف پذیری بالا (چشم ماهی) برای نظارت بسیار محتاط در مکان است.
دوربین پانوراما که برای آگاهی کامل از موقعیت استفاده می شود.
دوربین حرارتی ساخت این شرکت ، قابلیت تشخیص قدرتمندی دارد.
دوربین مدار بسته دام که دارای شکل گنبدی مناسب و کوچک است و برای داخل منازل قابل استفاده می باشد.

دوربین مداربسته بولت دارای شکل عموما استوانه یا مکعب مستطیل ، برای نصب محیط های بیرونی مناسب است و بدنه قدرتمندی هم دارد.

دوربین های مداربسته باکس یا صنعتی که معمولا مستطیلی شکلند و بیش تر در کارگاه های صنعتی کاربرد دارند. ویژگی قابل توجهی که دارد این است که لنز آن به طور جداگانه به دوربین متصل می شود.
دوربین مداربسته اسپید دام که قابلیت چرخش دارد و به علت گردان بودن برای فضاهای بزرگ و وسیع به کار می رود و کنترل گردش دوربین از راه دور توسط اپراتور را دارا است.

روش های نگهداری و نصب دوربین های مداربسته

تمیز کردن لنز دوربین به صورت دوره ای باید با دستمال نرم صورت بگیرد تا از وضوح و کیفیت دید آن کم نشود. محیط قرارگیری دوربین مداربسته اکسیس بهتر است در جایی باشد که موانع طبیعی مثل درختان وگیاهانی وجود ندارند تا دید کامل برقرار باشد.

هم چنین در اکثر اوقات ، روشنایی محیط در حد مطلوب و معمولی باشد.

سخن نهایی

به لحاظ تکنولوژی ساخت ، دوربین های مداربسته شرکت اکسیس یکی از پیشتازان صحنه تولید است. در این مقاله در خصوص دوربین های اکسیس ، انواع و ویژگی های آن سخن گفتیم تا شما را با این محصولات بی نظیر آشنا سازیم.

 

بخوانید
قیمت دستگاه دوربین مدار بسته

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار کانال   و  صفحه اینستاگرم دید افق را دنبال کنید (@dideofogh)

شماره های تماس 02144929827   02144929516

 

 

بازدیدها: 5

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...