دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که منظور از دوربین مدار بسته خودرو چه می باشد و فایده و مزایای استفاده از آن به چه نحوی است؟ آیا اگر شخصی قصد آسیب وارد کردن به خودرو شما را داشته باشد استفاده از این دوربین ها می تواند مانع از آن شود؟
این اتفاق برای بسیاری از ما افتاده که خودرو خود را در کنار خیابان پارک کرده ایم و هنگامی که برگشتیم، متوجه شدیم مورد آسیب و اصابت توسط خودروی دیگری قرار گرفته است. هم چنین هنگامی که تصادفی رخ می دهد، بر سر مقصر بودن ممکن است بحث شود. در این موارد و موارد مشابه زیادی دوربین مدار بسته خودرو می تواند به کمک شما بیاید و مشکل شما را حل کند.
در ادامه مقاله قصد داریم به صورت مختصر درباره ی دوربین های مدار بسته اتومبیل صحبت کنیم.

دوربین مدار بسته چیست؟

یکی از محصولاتی که به تازگی وارد بازار شده دوربین مدار بسته خودرو می باشد. این دوربین متشکل از یک الی دو لنز است که می توان آن را در هر مکانی از خودرو نصب کنید. کاربرد های این دوربین ها بسیار زیاد و متنوع هستند اما از مهم ترین کاربرد های آن می توان به فیلم برداری از قسمت های مختلف از جمله جلو، عقب و هم چنین داخل کابین خودرو شما اشاره کرد که تمام وقایع اتفاق افتاده را ضبط می کند.

در دوربین های مدار بسته انومبیل پیشرفته تر حتی این امکان مهیا شده که به صورت آنلاین تصاویر را روی موبایل خود مشاهده کنید که از این طریق بتوانید سلامت و امنیت ماشین خود را بررسی و کنترل کنید.

همانطور که گفته شد در بعضی از انواع دوربین چندین لنز وجود دارد که این قابلیت وجود دارد هر کدام از آن ها در مکان خاصی از خودرو نصب شود. کاربرد های این دوربین ها به قدری است که می تواند نیاز های مختلف را پوشش دهد.

حفظ امنیت خودرو با دوربین مداربسته

از مهم ترین دلایلی که می توان از دوربین مدار بسته استفاده کرد نظارت، حفظ امنیت و پیشگیری از وقوع آسیب و حتی سرقت می باشد. این دوربین ها امنیت اطراف و حتی داخل کابین را مهیا می کنند. با نصب دوربین در داخل کابین خودرو وقایع اتفاق افتاده داخل خودرو ثبت می شود که استفاده از این امکانات برای تاکسی ها و خودرو های عمومی بیش تر مفید می باشد.

استفاده از این دوربین ها هنگام بروز اتفاقات غیر منتظره کمک بزرگی به شما و پلیس می باشد مانند وقایعی هم چون هنگام تصادف، آسیب رسیدن به ماشین و سرقت و…

دوربین مدار بسته اتومبیل دید در شب

بعضی از انواع دوربین های مدار بسته برای دید در شب طراحی شده اند که با استفاده از IR LED این امکان برایشان فراهم شده است.
البته دوربین هایی که در داخل کابین خودرو نصب شده اند، قابلیت دید در شب را ندارند. زیرا نور مادون قرمز دوربین مدار بسته با برخورد به شیشه خودرو، به داخل منعکس می شود و کیفیت تصاویر ثبت شده از کیفیت تا مناسبی برخوردار خواهند بود که فایده زیادی ندارد.

بنابراین برای اینکه تصاویر ثبت شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند، بهتر است آن را در فضای خارجی و روی سطح بیرونی آن نصب کنید.

نمایشگر دوربین مدار بسته اتومبیل

بیشتر این دوربین های مدار بسته یک نمایشگر نیز دارند که در بخش جلویی خودرو و در قسمت زیرین آینه خودرو نصب می شود و تصاویر ثبت شده در آن به نمایش گذاشته می شود و این امکان را به وجود می آورند تا بتوانید تصاویر لنز های مختلف دوربین ها را مشاهده کنید. هم چنین با اتصال موبایل خود به آن، تصاویر روی گوشی شما نیز می تواند ظاهر شود.

دوربین های مدار بسته اتومبیل که در قسمت خارجی و فضای آزاد خودرو نصب شده اند در برابر شرایط آب و هوایی مختلف قرار دارند. بنابراین طراحی این دوربین ها باید به گونه ای باشد تا بتواند در برابر دماهای پایین و یا بالا مقاومت داشته باشند. برخی از این دوربین ها حتی در برابر برف و باران مقاوم هستند و کار خود را به درستی انجام می دهند.

منبع تغذیه دوربین ‌های خودرو

دوربین مدار بسته خودرو به نحوی طراحی شده که دارای یک باتری است و می تواند انرژی لازم برای روشن نگه داشتن و ضبط تصاویر را تا چندین ساعت به صورت مداوم فراهم کند. البته این باتری به تنهایی نمی تواند پاسخگوی یک مسافرت یک روزه باشد، بنابراین دوربین ها مدار بسته خودرو هم چنین این قابلیت را دارند تا از برق ماشین برای روشن ماندن و ثبت تصاویر استفاده کنند و هنگامی که خودرو خاموش شد، دوباره از باتری خود دوربین استفاده کند. بیش تر این دوربین های مدار بسته امکان متصل شدن به شارژر فندکی را نیز دارند.

دوربین دنده عقب خودرو

در بیش تر مدل های دوربین های مدار بسته خودرو، یک لنز کوچک نیز موجود است که از آن می توان به عنوان دوربین دنده عقب استفاده کرد.

این دوربین به قسمت سپر عقبی خودرو قابل نصب است. این دوربین برق مورد نیاز خود را از برق چراغ های دنده عقب می گیرد و این موضوع باعث می شود هنگامی که فرد قصد داشته باشد به سمت عقب برود، دوربین مدار بسته به صورت اتوماتیک روشن می شود و این تصاویر را روی نمایشگر برای راننده به نمایش می گذارد و به راننده کمک می کند تا در مکان هایی که دید پشت خودرو کم است و پارک کردن سخت است، به راحتی بتواند خودرو خود را پارک کند.

سخن پایانی

اکنون که مقاله را مطالعه کردید متوجه شدید که دوربین مدار بسته خودرو چه می باشد. با کاربرد های آن نیز آشنا شدید و مزایایی را که برای مصرف کننده به ارمغان می آورد را نیز بررسی کردید.
اگر شما نیز قصد تهیه این دوربین ها را دارید باید با توجه به نیاز ها و کاربرد هایی که مد نظر دارید، تصمیم گیری کنید. با توجه به اینکه این وسیله ابزاری مفید برای دارندگان خودرو می باشد، چند سالی است که خرید و فروش آن ها رواج یافته است.

 

بخوانید
انواع سنسورهای تصویر در دوربین مدار بسته

برای اطلاع از آخرین اخبار کانال   و  صفحه اینستاگرم دید افق را دنبال کنید (@dideofogh)

شماره های تماس 02144929827   02144929516

بازدیدها: 7

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...