دوربین مدار بسته پلکو

دوربین مدار بسته پلکو

مدتی قبل یکی از برندهای بسیار معروف آمریکایی که نام آن پلکو است، محصولی را وارد بازار کرد که به عنوان دوربین مداربسته با کیفیت بالایی برای ضبط و ثبت تصاویر ذخیره و همچنین کاربرد‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌‌گرفت.

 

بعد از استفاده از این محصول مشخص شد که ویژگی‌های این دوربین مداربسته بسیار بالا است و همین موضوع سبب شد تا امروزه از دوربین مدار بسته پلکو در موارد مختلفی مثل ساختمان‌های تجاری، ساختمان‌های عمومی و یا صنایع مختلف استفاده شود.

دوربین مدار بسته پلکو
امروزه انواع مختلفی از این نوع دوربین ‌های مداربسته داریم که برای کاربردهای مختلفی ساخته شده‌اند. به عنوان مثال در شرایط ‌های محیطی مختلف مثل نور کم یا روشنایی خیلی زیاد دوربین‌هایی که به حرارت حساسیت ندارند ساخته شده است.

 

کاربردهای دوربین های پلکو

دوربین‌هایی که با برند پلکو وارد بازار می‌شوند، به مرور به تمام جهان صادر می‌شوند. امروزه در کشورهای بسیار بزرگ شما می‌توانید این دوربین‌ها را در محل‌های عمومی و ساختمان‌های خاص مشاهده کنید.

به عنوان مثال در فرودگاه‌ها یا پارکینگ‌ها همچنان از این دوربین‌ها استفاده می‌شود. در هر فروشگاهی یا در کارخانه‌ها و صنایع مختلف نیز امروزه کاربرد دوربین‌ مداربسته پلکو بیشتر از دیگر دوربین‌ها است.

 

انواعی از دوربین‌هایی که با این نام وارد بازار می‌شود

 

در کشور آمریکا موارد استفاده از این دوربین مداربسته بسیار زیاد است. انواعی از دوربین‌هایی که با این نام وارد بازار می‌شود و برای مصارف مختلفی خریداری می شود، عبارتند از:

دوربین مداربسته آنالوگ
دوربین‌های مداربسته IP
دوربین‌های مداربسته ضدانفجار
دوربین‌های مداربسته حرارتی
دوربین‌های مداربسته مخصوص محیط‌هایی با دمای پایین و بالا
دوربین مداربسته مخصوص محیط‌های مرطوب
دوربین مدار بسته PTZ
نرم‌افزارهای نظارتی
لنز دوربین مداربسته
لوازم جانبی سیستم مداربسته

 

بخوانید
نصب دوربین مدار بسته

به دلیل کیفیت بالای این دوربین‌ها معمولاً قیمت آنها نیز بالا است.

در مواردی که اشخاص نیاز به یک فضای بسیار امن برای ایجاد محیطی مطمئن دارند و همچنین برای پرداخت هزینه دوربین مداربسته مشکلی ندارند از دوربین‌ های پلکو استفاده می‌شود.

به همین دلیل بیشتر کاربرد دوربین‌های مداربسته پلکو در محیط‌های بسیار بزرگ و گران است.

 

ویژگی‌های دوربین مدار بسته پلکو

یکی از برترین ویژگی‌های دوربین مداربسته پلکو مطمئن بودن آن است. با استفاده از این دوربین مدار بسته شما نگرانی بابت خراب شدن و مشکل در هارد یا تجهیزات دوربین مداربسته و همچنین مشکل در اجرای این دوربین‌ها نخواهید داشت.

این نوع دوربین‌ها به سختی می‌توانند تخریب شوند و به همین دلیل بسیار مطمئن هستند.

بخاطر همین موضوع در موارد تجاری سیاسی بازرگانی و یا محیط‌های بسیار مهم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دومین ویژگی دوربین های پلکو که بسیار مهم است، این است که معمولاً با بیان اینکه قیمت این دوربین‌ها بالا است، نیاز داریم که در یک محیط بسیار بزرگ یک دوربین نصب کنیم که بتواند محیط بزرگی را تحت پوشش خود داشته باشد و آن را کنترل و نظارت کند. علاوه بر این بتواند بر تمامی جزئیات ماجرا فوکوس کند.

 

به عنوان مثال

 در هنگام یک جنایت یا یک تخلف، پزشکی قانونی نیاز به اطلاعات بسیار دقیق و روشن دارد و برای اثبات موضوع باید بتوان روی جزئیات فیلم زوم کرد و با بزرگنمایی تمامی بخش‌ها را نمایش داد.

دوربین‌های پلکو از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و به همین دلیل یکی از مواردی هستند که می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

محصولات جدید این برند پلکو امروزه می توانند با دوران ۳۶۰ درجه کل محیط را تحت پوشش قرار دهند و فوکوس عالی داشته باشند.

این دوربین‌های مداربسته قابلیت سرچ اطلاعات را دارند و لازم نیست برای پیدا کردن یک اطلاعات خاص زمان زیادی را صرف کنیم.

یکی از ویژگی‌های دوربین مدار بسته پلکو مشخص کردن تمامی حرکت‌های داخل فیلم ضبط شده است، که یک علامت هشدار تمامی حرکت‌های داخل فیلم ثبت می‌شود و از این رو هنگام نظارت و کنترل راحت‌تر می‌تواند این کار را انجام دهد.

 

بخوانید
XVR مخفف چیست؟

این دوربین مدار بسته فوق‌العاده می‌تواند در هر شرایط نوری فیلم را ضبط کند.

زیرا با توجه به محیط‌های نوری مختلف ساخته شده است.

یکی از ویژگی‌های جالب دوربین های پلکو این است که هنگامی که یک فرد متخلف قصد داشته باشد که از محیطی که دوربین مداربسته در آن نصب شده است دزدی کند، ابتدا سعی می‌کند که روی لنز دوربین مداربسته را با رنگ بپوشاند یا روی آن یک درپوش قرار دهد.

هنگامی که این اتفاق بیفتد، بلافاصله دوربین پلکو یک زنگ خطر را به صدا در می‌آورد و هشدار را نمایش می‌دهد. از این رو اشخاص به راحتی می‌توانند به محیط دوربین مداربسته کنترل داشته باشند.

اگر کسی دوربین مدار بسته را جابجا کند نیز زنگ خطر به صدا در می آید.

 

چند نوع از دوربین‌های پلکو

دوربین مدار بسته تحت شبکه

این دوربین‌ها دارای آی پی ثابت و مشخص هستند. به همین دلیل شما می‌توانید در شرایط نوری مختلف باز هم کاربرد خوبی از دوربین ‌های پلکو را مشاهده کنید.

به راحتی می‌توانید سوژه را درون فیلم‌ها پیدا کنید و مشکلی نداشته باشید این موضوع سبب شده است که این دوربین‌ها بتوانند در محیط‌های مختلفی مثل موارد صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار بگیرند.

دوربین PTZ تحت شبکه

این سبک از دوربین ‌های مداربسته پلکو که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند تصاویر را با وضوح و کیفیت بسیار خوبی نمایش دهند.

علاوه بر این قابلیت چرخش تمام صفحه داشته و و بسیار جذاب هستند. کیفیت بالای این دوربین‌ها سبب شده است که امروزه در مکان‌هایی که نیاز به بزرگنمایی روی جزئیات هست از این دوربین‌ها استفاده کنند.

 

بخوانید
انواع سیستم های حفاظتی

سخن پایانی

در این مقاله درباره دوربین‌ مداربسته پلکو صحبت کردیم و ویژگی‌ها و انواع آنها را بیان کردیم. این نوع دوربین‌ها امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای بسیار گوناگونی دارد.

به علت کیفیت بالا و ویژگی‌های ظاهری جذاب و کاربرد و عمر طولانی می‌توانند در محیط‌های مختلفی بخصوص در محیط‌های مهم که نیاز به ثبت و ضبط جزئیات است مورد استفاده قرار گیرند.

به کمک این دوربین‌ها می‌توان امنیت محیط را چند برابر بالا برد. با توجه به این موضوع دوربین‌های مدار بسته می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند.

به عنوان مثال اگر محیط شما دارای مواد آتش گیر است، سعی کنید از دوربین مدار بسته ضد حریق استفاده کنید و یا در هنگامی که نور محیط کم است، از دوربین‌های نوری استفاده کنید.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار کانال   و  صفحه اینستاگرم دید افق را دنبال کنید (@dideofogh)

شماره های تماس 02144929827   02144929516

 

 

بازدیدها: 8

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...