دوربین تحت شبکه IP چیست؟

azaz

معرفی دوربین های تحت شبکه (IP)

 

دوربین تحت شبکه IP چیست؟

 

دوربین های تحت شبکه عمدتا دارای کیفیت نسبی بالاتر تصویر به نوع CVI می باشند و بسیار تخصصی تر و حرفه ای تر عمل می کنند که اغلب هزینه های بیش تری نیز دارند. برخی از تکنولوژی های پیشرفته (هوش مصنوعی) که در دوربین های تحت شبکه موجود است از جمله تشخیص چهره، تشخیص گم شدن اشیاء، تشخیص تغیر سکانس و …

انتقال تصویر

انتقال تصویر در دوربین مدار بسته IP تحت شبکه در بستر شبکه با تجهیزاتی که وظیفه برقراری ارتباط بین کاربران شبکه رو دارند (سوییچ ها و روترها) انجام می شود.

انواع دوربین شبکه

زاویه لنز دوربین مدار بسته IP  دو نوع می باشد که این دسته بندی شامل نوع ثابت و متغیر آن می باشد از این رو می توانید بسته به نیاز خود این انتخاب را داشته باشید.

کیفیت رزولوشن ۰.۳ تا حتی ۲۹ مگاپیکسل در دسترس هستند و اغلب افراد با توجه به اهمیت کنترل و نظارت های خود از این موضوع بهره مند می شوند.

ویژگی های موجود برای نصب و راه اندازی

کابل کشی و نصب دوربین تحت شبکه ی IP بسیار آسوده تر می باشد و همین طور عیب یابی و به طور کلی نگهداری و پشتیبانی این نوع دوربین در مقایسه با دوربین های آنالوگ بسیار راحت تر می باشد

– تجهیزات مورد نظر برای نصب این دوربین ها با استفاده از ابزار و اتصال های شبکه خواهد بود مانند کابل شبکه، سوکت شبکه و سایر موارد.

– استفاده از این دوربین ها به جای استفاده از DVR  از  NVR

در واقع این دستگاه همانند یک سرور عمل می نماید، تصاویر برداشت شده را دریافت می نماید و یا این که ضبط  می کند و در نهایت انتقال می دهد که البته بسته به حالت ها و استفاده های مختلف دارای هارد دیسک نیز می باشد که از یک ترابایت به بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

بخوانید
فناوری ip67

– بدون نیاز به کابل کشی برق با فناوری POE برق و تصویر تنها با همان کابل شبکه منتقل می شوند، البته برای این کار به دستگاهی نیاز دارید که از این فناوری پشتیبانی می کند یا اینکه باید سوییچ POE ساپورت تهیه نمایید در غیر اینصورت نیاز به کابل برق خواهید داشت تا برق را به دوربین از منبع تغذیه برساند چیزی در حدود ۱۲ ولت نیاز می باشد.

کلام آخر، دوربین CVI یا IP

به طور خلاصه باید بگیم که دوربین های CVI (از جمله HDCVI داهوا) برای مکان های کوچک و متوسط بیشتر مقرون به صرفه است بعضی از افراد به خاطر امکانات حرفه ای تر از دوربین های تحت شبکه برای مکان های کوچک استفاده می کنند مثل بانک های کوچک درباره مکان های بزرگ این مسئله برعکس است و پیاده سازی سیستم امنیتی تحت شبکه هزینه کمتری نسبت به سیستم CVI در بر خواهد داشت، این هزینه ی اضافی از بالارفتن هزینه کابل کشی نشأت میگیرد.

بازدیدها: 54

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...