نرم افزار انتقال تصویر Xmeye

نرم افزار انتقال تصویر Xmeye

XMEye، یک برنامه رایگان است که با استفاده از تکنولوژی P2P ارتباط تصویری از راه دور را ارائه می‌دهد. این برنامه می‌تواند اتصال بین دوربین‌ها و گوشی‌های هوشمند شما را از طریق سرورهای خوشه XMEyer برقرار کند.

چگونه NVR را روی برنامه XMEye گوشی‌های هوشمند نصب کنیم؟

اکثر دوربین‌های کم‌هزینه HD IP با برنامه XMEye همراه هستند. XMEye، برنامه رایگانی است که با استفاده از تکنولوژی P2P ارتباط تصویری از راه دور را نشان می‌دهد. این برنامه می‌تواند اتصال بین دوربین‌ها و گوشی‌های هوشمند شما را از طریق سرورهای خوشه XMEye برقرار کند. به محض اینکه آن را با موفقیت نصب کردید، می‌توانید در هر مکان و هر زمانی فیلم دوربین را داشته باشید. هرچند که این برنامه رایگان است، اما عملکردهای بسیار مفیدی دارد، ازجمله ضبط تصویری، زوم دیجیتال، pan & tilt (اگر دوربین شما پشتیبانی کند)، مخابره دوطرفه صدا ( تنها برای دوربین‌هایی که دارای یک میکروفون و یک بلندگوی داخلی هستند)، snapshot (عکس‌برداری)، ارسال هشدار (که در سال 2016 آزمایش شد و کار نمی‌کند).

1

برنامه XMEye نه فقط برای دوربین‌های IP، بلکه در بسیاری از دوربین‌های DVR و NVR که با نام‌های تجاری مختلف به فروش می‌رسند، به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ضبط‌های ویدئویی طراحی سخت‌افزار دقیقاً یکسانی دارند (Hi3520, Hi3521, Hi3520D, Hi3535) و UI مشابهی را به اشتراک می‌گذارند، ازاین‌رو، هیچ تفاوتی در عملکرد آن‌ها وجود ندارد. به‌جز برنامه XMEye، DVR / NVR می‌تواند از Goolink، Danale، Nvsip هر یک از آن‌ها استفاده کند. بااین‌وجود، اگر ضبط کننده شما با XMEye ارتباط برقرار نکرد، برنامه‌های دیگر را امتحان کنید.

1# ایجاد حساب کاربری در برنامه XMEye

طبق قرارداد، این آموزش را با ایجاد حساب کاربری شروع می‌کنیم. برای پیدا کردن برنامه “XMEye” به فروشگاه Apple و Googleplay بروید و سپس آن را دانلود و نصب کنید.

ثبت حساب کاربری: روی گزینه “register” کلیک کنید تا ثبت حساب کاربری انجام شود. نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل و کد تأیید خود را به ترتیب وارد کنید تا یک حساب برای شما ثبت شود. پس‌ازآن که ثبت‌نام با موفقیت انجام شد، وارد برنامه شوید.

“Local login” این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که سریعاً به دوربین‌ها یا ضبط‌های ویدئویی متصل شوند، با فرض اینکه هم دوربین‌های امنیتی / DVR ها / NVR ها و هم گوشی هوشمند شما در یک شبکه محلی قرار دارند (متصل به یک روتر).

2

“AP login” این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که زمانی که گوشی هوشمند به SSID WiFi دوربین متصل می‌شود، به‌طور مستقیم به دوربین متصل شوید. با استفاده از AP login کاربران حتی زمانی که گوشی همراه و WiFi دوربین به شبکه اینترنت متصل نیست ( هم دوربین و هم گوشی به روتر وصل نمی‌باشند)، می‌توانند ویدئو را تماشا کنند، یعنی گوشی هوشمند شما را به یک مانیتور تبدیل می‌کند.

پس از ورود به سیستم، لطفاً setup wizard را دنبال کنید، برای افزودن دستگاه روی “+” کلیک کنید. پنجره دیگری بالا می‌آید که نام دستگاه (نام تعریف‌شده توسط کاربر) و شماره سریال را از شما می‌خواهد. سپس، چگونه شماره سریال دستگاه خود را پیدا کند؟

2 # افزودن دوربین IP به برنامه XMEYE

به‌طورکلی، این دوربین‌ها راه‌های مختلفی را برای دسترسی کاربران به شماره سریال ارائه می‌دهند.

  1. اگر دوربین شما یک برچسب کد QR داشته باشد، می‌توانید این کد را برای ورودی شماره سریال اسکن کنید.
  2. به رابط وب دوربین خود متصل شوید، به صفحه [System Info]> [version] بروید، شماره سریال را پیدا خواهید کرد.
4
3

3 # NVR / DVR های خود را به XMEYE اضافه کنید

برای پیدا کردن شماره سریال DVR / NVR خود، همان دستورالعمل های بالا را انجام دهید. ضبط کننده شما ممکن است یک برچسب کد QR داشته باشد، یا می‌توانید شماره سریال را در رابط کاربری DVR پیدا کنید.

4 # چگونه برای ارسال هشدار XMEYE را تنظیم کنیم؟

XMEye با وجود داشتن ویژگی‌های منظم، همچنین می‌تواند هنگامی‌که دستگاه شما (IPC، DVR، NVR) زنگ حرکت را به صدا در می‌آورد، هشدار را برای شما ارسال کند. برای آگاهی از این قابلیت، می‌توانید این مقاله را بخوانید- ” چگونه AHD DVR را برای ارسال هشدار راه‌اندازی کنیم؟”

ما این مقاله را نوشتیم، زیرا به مقاله معروف Annke – ” چگونه DVR/NVR را به تلفنی XMEye متصل کنیم؟”، علاقه‌مند هستیم. اگرچه این دو مقاله را برای توضیح چگونگی استفاده از XMEye نوشتیم، اما هیچ‌کدام از آن‌ها را در نتایج بالا موتور جستجوی گوگل پیدا نکردیم. امیدواریم این مقاله در موتورهای جستجو بهتر اجرا گردد.

درباره نویسنده

میثم عمارلو فعال در زمینه ی سیستم های امنیتی و نظارتی از سال 1391