انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته از جمله ابزارهایی است که به منظور حفظ ایمنی در ساختمان و محل کار مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین ها تنوع بالایی دارد که هر کدام برای مکان های مختلفی استفاده می شود و می توانند به شیوه خاص خود از اطراف فیلمبرداری کنند.

در ادامه شما را با انواع دوربین مدار بسته آشنا خواهیم کرد. به طور کلی دوربین های مدار بسته به دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تقسیم بندی می شود. در حال حاضر دوربین های مدار بسته تحت شبکه رواج بیشتری پیدا کرده است.

در زیر به شرح برخی از رایج ترین نوع دوربین مدار بسته می پردازیم.

دوربین مدار بسته دام

دوربین های مدار بسته دام از نظر ظاهر شبیه به دام بوده و در زیر سقف نصب می شود.

بدنه این دوربین ها به گونه ای طراحی شده که برای زیر سقف بهترین گزینه هستند. همچنین بدنه این دوربین ها از جنس پلاستیک ساخته شده و از این رو نمی توانند در محیط آزاد و در برابر باران مقاونت زیادی از خود نشان دهند.

قطعا شما نیز دوربین های مدار بسته دام را در محیط های داخلی شرکت ها و مجتمع های مسکونی مشاهده کرده اید. کیفیت تصویر برداری این دوربین ها بین 2 تا 12 مگاپیکسل می باشد

 

انواع دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته بولت

بولت از دیگر انواع دوربین مدار بسته است که ضد آب بوده و به راحتی می توان آن را در محیط های بیرون نصب کرد. این دوربین ها استوانه ای شکل بوده و رواح بسیار زیادی دارد.

بنابراین می توانید این دوربین ها را در محیط های بیرون و بدون سقف قرار دهید. این دوربین به صورت ساده طراحی شده و کمترین پیچیدگی را دارد.

دوربین مدار بسته بولت دارای قابلیت دید در شب بوده و شما می توانید زاویه آن را در جهات مختلف تنظیم کنید. کیفیت تصویر برداری این دوربین ها بین 4 تا 8 مگاپیکسل است و در اکثر درب طلا فروشی ها و ورودی های شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین های اسپید دام که با نام دوربین های چرخشی نیز شناخته می شود، یکی از قابل ترین و مجهزترین دوربین های ارائه شده به بازار می باشد.

این دوربین ها بسیار مدرن و پیشرفته بوده و به راحتی می توان آن را در جهات مختلف چرخاند. این دوربین ها کیفیت بسیار بالایی داشته و امکان زوم بر روی تصاویر را بدون از دست دادن جزئیات برای افراد فراهم خواهد کرد.

استفاده از دوربین مدار بسته اسپید دام رواج بسیاری دارد.

دوربین مدار بسته فیش آی

دوربین مدار بسته فیش آی که با نام دوربین چشم ماهی شهرت دارد، از دیگر انواع دوربین مدار بسته است که می تواند تصاویر را تا 360 درجه ضبط نماید. این دوربین ها در خانه هایی که سقف بلندی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین های فیش آی قابلیت ضبط دید وسیعی را دارد و از این رو شما می توانید با استفاده از این دوربین ها منطقه گسترده ای را هدایت کنید.

بازدیدها: 1

بخوانید
دوربین مدار بسته پلکو
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...