رمز پیش فرض دوربین مداربسته

15 آبان، 1400

رمز پیش فرض دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته نقش بسیار مهمی را در رابطه با امنیت و مکان مختلف به همراه دارند به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با رمز پیش فرض دوربین مدار بسته مطالبی را برای شما بیان کنیم پس پیشنهاد می دهیم که تا انتها ما را همراهی کنید.

هر یک از وسیله های پیشرفته دارای مزیت های خاصی بوده و دوربین های مداربسته نیز از این ویژگی برخوردار می‌ باشند.

در اغلب اوقات این امکان وجود دارد که در بسیاری از مکان های خاص برای نظارت داشتن روی محیط و یا جلوگیری از سرقت و موارد مختلف دیگر از دوربین های مداربسته استفاده شود.

 

اما لازم است این نکته را بیان کنیم که هر وسیله الکترونیکی به این مسئله احتیاج دارد که ضریب امنیتی بسیار بالایی برای آن در نظر گرفته شود و برای این کار نیز از یک رمز عبور مخصوص استفاده خواهد شد.

 

سوال 

در بسیاری از مواقع رمز پیش فرض دوربین مداربسته توسط کمپانی سازنده تعیین شده است، اما شاید برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آمده باشد که چگونه می شود به رمز و تنظیمات آن دسترسی کاملی پیدا کرد؟

 

به این دلیل که هنگام تغییر دادن رمز و یا سایر تنظیمات مربوطه لازم است با زدن پسورد به این قسمت ها وارد شوید.

رمز پیش فرض در هر مدل دوربین ممکن است دارای تفاوت های خاصی باشد. در ادامه سعی می کنیم مطالب بیش تری را در رابطه با رمز پیش فرض دوربین مدار بسته برای شما بیان کنیم.

رمز پیش فرض در دوربین های مداربسته هایک ویژن:

این کمپانی تا سال ۲۰۱۶ سعی کرده برای تمامی دوربین های مدار بسته رمز پیش فرض HIK12345 و نام ADMIN در نظر گرفته بود اما بعدها با توجه به این که یک سری مسائل و مشکلات گوناگون به وجود آمد به طور کلی آن را غیر فعال کرد.

برخی از نصاب های مختلف و یا حتی تکنسین ها هیچ نوع اقدامی در رابطه با تغییر دادن پسورد پیش فرض نکرده و همین مورد نیز باعث شده دوربین ها بدون داشتن رمز پیش فرض و هم چنین نصب به مشتری تحویل داده شود.

 

بهتر است بدانید که در حال حاضر تمامی دوربین های مداربسته مدل هایک ویژن و هم چنین دستگاه های ضبط آن

دارای رمز پیش فرض نیستند و به همین دلیل لازم است پس از اتصال و یا نصب آن ها حتماً رمز مخصوص که باید

شامل حروف و اعداد باشد را در نظر بگیرید. استفاده از رمز عبور برای دوربین های مداربسته

می ‌تواند باعث جلوگیری از سودجویی ها شود و امنیت را بالا ببرد.

در نظر گرفتن رمز برای دوربین های مداربسته از این جهت پر اهمیت است که می تواند در بالا بردن امنیت تاثیر به سزایی داشته باشد و این کمپانی نیز انجام این کار را به عهده کاربر قرار داده است.

 

نصب NVR

از طرفی در مرحله پایانی نصب NVR این امکان برای شما وجود دارد که از طریق چک باکس رمز دوربین مدار بسته را فعال کرده و پسورد جدید خود را وارد کنید.

در هنگام اتصال دوربین IP، یعنی با اولین اتصال ، این سیستم به طور مستقیم به NVE های POE به صورت اتوماتیک وصل خواهد شد.

زمانی که شما هنگام راه اندازی اولیه ، رمز عبور خود را روی دستگاه DVR تعریف می کنید این امکان وجود دارد که در برخی مواقع رمز به طور کلی فراموش شود در چنین مواقعی ریست کردن پسورد می تواند یک راه حل مناسب باشد.

رمز پیش فرض در دوربین های مداربسته هایلوک:

شرکت هایلوک نیز رمز پیش فرض در دوربین مداربسته خود در نظر نگرفته است و در واقع این کار برای بالا بردن امنیت و هم چنین عدم هک شدن دوربین ها می باشد.

البته لازم است بیان کنیم که هایلوک برای جلوگیری از هک شدن و در نظر داشتن تمامی تجهیزات ایمنی مواردی را اندیشیده است.

یکی از بهترین و ساده ترین راه های پیشنهاد شده از طرف هایلوک قرار ندادن رمز پیش فرض بسیار ساده برای دوربین های خود می باشد.

به همین دلیل است که DVR ها و NVR های مربوط به برند هایلوک تغییر دادن نام کاربری و هم چنین قرار دادن رمز دوربین مداربسته را به عهده خود کاربر گذاشته است.

در هنگام نصب و یا راه اندازی اولیه ی دوربین های مداربسته لازم است رمز در نظر گرفته شده از درجه امنیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا این اجازه برای شما صادر شود که کانفیگ و تنظیمات مربوط به دستگاه را ادامه دهید.

مطابق آن چه در مطالب فوق گفتیم این امکان وجود دارد که در زمان طولانی رمز به طور کلی فراموش شود که در این صورت لازم است برای ریست کردن آن اقدام کنید.

رمز پیش فرض در دوربین های مداربسته داهوآ :

دوربین های مداربسته داهوآ دارای نام های کاربری و هم چنین رمز پیش فرض های متفاوتی هستند.

سطح کاربری Master account دارای یک نام کاربری و رمز عبور admin می باشد. نوع دیگر آن با سطح کاربری Administrator نیز دارای نام کاربری و هم چنین رمز عبور 888888 است.

البته این نوع رمز عبور ها و نام های کاربری مربوط می ‌شود به دوره های قبل تر یعنی تا چند سال پیش ، اما امروزه دوربین های مداربسته جدید داهوآ دیگر دارای رمز پیش فرض نبوده و این کار به عهده خود خریدار یا کاربر می باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت هنگام خرید دستگاه داهوآ از شما می خواهد که یک پسورد یا همان

رمز جدید را برای دوربین انتخاب کنید که البته به این نوع متد initialization

گفته می ‌شود که به معنای مقداردهی اولیه است

و برای امنیت بیش تر این دوربین ها و اطمینان

خاطر شما می باشد.

سخن پایانی:

در مطالب فوق سعی کردیم در رابطه با رمز پیش فرض دوربین مداربسته موارد لازم را برای شما بیان کنیم

.اما در حالتی کلی می توان گفت که رمز پیش فرض مربوط به دستگاه‌

سال های قبل بوده و امروز بسیاری از برندها

کمپانی های مربوطه سعی می کنند این کار را به عهده کاربر قرار دهند تا امنیت بیش تری داشته باشند.