نصب دوربین مدار بسته

23 فروردین، 1401

نصب دوربین مدار بسته

برای این که دوربین بتواند به خوبی تصاویر اطراف را ضبط کند باید بدانید که این دوربین ها را باید چگونه و در چه محلی نصب کنید و یا اصلا از چه دوربینی برای خود استفاده نمایید.

در ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص نصب این دوربین ها خواهیم پرداخت.

نقشه 

لازم است بدانید که پیش از این که اقدام به نصب دوربین مدار بسته کنید، باید نقشه ای از آن را تهیه کنید. در صورتی که شما نقشه این کار را در دست داشته باشید می دانید که چه دوربینی می تواند برای چه کاربردی باشد و دوربین خریداری شده تا چه محدوده ای را می تواند ضبط کند.

تعیین محل نصب

یکی از مهم ترین مرحله در نصب دوربین مدار بسته، انتخاب مناسب ترین مکان می باشد. در واقع محل دقیق نصب در نقشه قابل تعیین است.

در صورتی که محل نصب به درستی انتخاب نشود، شما با بهترین دوربین نیز نمی توانید تصاویر جالی نصب کنید. دوربین نصب شده باید تسلط کافی بر روی تمامی زوایا و محیط اطراف خود داشته باشد و بتواند تصاویر را به بهترین شکل ممکن در دسترس شما قرار دهد.

چکونه مناسب ترین دوربین را برای خود تشخیص دهیم؟

مدار بسته انواع مختلفی دارد و هر کدام برای محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین دانستن این که چه دوربینی برای چه محیطی مناسب است، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

به عنوان مثال دوربین مدار بسته نصب شده در پارکینگ با دوربین مدار بسته نصب شده در راهرو متفاوت است. بنابراین برای این که نوع دوربین نصب شده را به خوبی تشخیص دهید با کارشناسان دید افق تماس بگیرید.

هزینه نصب 

نصب  هزینه بر است و برای این که  به خوبی و به صورت استاندارد نصب شود حتما باید از یک کارشناس کمک گرفته شود. برای این که از هزینه نصب دوربین مدار بسته مطلع شوید تنها کافیست از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان دید افق تماس حاصل نمایید.

نصب چقدر زمان می برد؟

نصب دوربین مدار بسته در صورتی که به افراد حرفه ای و متخصص سپرده شود زمان زیادی نیاز ندارد و این افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی دوربین را نصب کنند. البته نمی توان تاثیر نوع دوربین و محل نصب را نیز در بازه زمانی آن بی تاثیر دانست.

تنظیمات 

در هنگام نصب  باید بتوانید تنظیمات دوربین را بدرستی انجام دهید. تنظیمات دوربین بر اساس مدل و نوع دوربین باید انجام شود و در صورتی که شما تسلط کافی به تنظیمات آن ندارید بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید

زیرا در صورتی که به درستی تنظیم نشود نمی توانند کارایی خاصی داشته باشد.