کابل RG-59

23 فروردین، 1401

کابل RG59

کابل RG-59-  افرادی که به هر نحوی با دوربین مدار بسته در ارتباط هستند و یا در زمینه فنی و کابل ها تخصص دارند قطعا با کابل RG59 آشنا هستند و یا نام آن را شنیده اند. آیا شما نیز اسن این کابل را شنیده اید؟ آیا اطلاعات کاملی در خصوص این کابل دارید؟ البته ممکن است که این کابل را نیز با نام RG-59 یا RG-6 شنیده باشید.

تمامی این اسامی در واقع همان کابلی است که در این مقاله قصد داریم در خصوص آن صحبت کنیم.

کابل های کواکسیال یکی از رایج ترین کابل برای انتقال داده ها است که برای محافظت از داده ها و اطلاعات از دو رسانه تولید می شود. هسته این کابل دارای سیمی فلزی بوده که نخستین رسانای مد در سیم می باشد.

این هسته به وسیله لایه ای از ضدبرق غیر رسانا محافظت می شود. رسانه دوم این سیم قیطان است. مهایتا تمامی سیم در پوششی خارجی پوششی پیچیده شده و تمامی عناصر سیم را در کنار یکدیگر قرار داده است.

 

کابل RG59 در چه مواردی کاربرد دارد؟

 

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که اصلا این کابل در چه مواردی کاربرد دارد؟ این کابل ها طراحی و تولید شده اند تا سیگنال هایی که فرکانس بالایی دارند را حمل نمایند و از این سیگنال ها در مقابل اینترفرنس های الکترومغناطیسی محافظت نمایند.

کابل RG59 در مکان هایی همچون تجهیزات ویدئویی، رسانه های رادیو تبلیغاتی، دوربین مدار بسته، سیستم های کابل زیر دریایی و رادیو آماتوری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خصوصیات کابل RG59

 

یکی از اصلی ترین خصوصات کابل RG59 کابل قطر مغزی آن می باشد. این کابل ها قطری بین 1.2 الی 1.8 دارند. این کابل دارای جنس مغزی مس و یا آلومینیوم است. در اطراف بخش پایانی این کابل یک لایه پی وی سی قرار دارد که به عنوان عایق و محافظ مورد استفاده قرار می گیرد.

طول این کابل ها نهایتا می تواند تا 500 متر باشد و در صورتی که بخواهید از این متراژ کابل استفاده کنید حتما باید از کیفیت و ماندگاری آن مطمئن شوید. در غیر این صورت کابل نمی تواند داده ها را بدرستی منتقل کند.

قیمت کابل RG59

قیمت کابل RG59 به صورت مستقیم با کیفیت آن در ارتباط است. هر چه شما هزینه بیشتری پرداخت کنید، این محصول را با کیفیت بالاتری نیز تحویل خواهید گرفت. بنابراین شما برای استعلام قیمت و سفارش این محصول حتما باید به مراکز مجاز و معتبر مراجعه کنید.

جهت استعلام قیمت برترین و باکیفیت ترین کابل RG59 از طریق شماره های درج شده در سایت با فروشگاه دید افق تماس گرفته تا فروشندگان این سایت شما را از قیمت روز این کابل ها مطلع کنند.

خرید کابل RG59

با توجه به اهمیت کیفیت کابل در میزان انتقال داده ها همواره توصیه می کنیم که این کابل ها را از نمایندگی های مجاز و معتبر خریداری کنید. دید افق یکی از معتبرترین فروشگاه های ارائه کننده انواع دوربین مدار بسته و کابل RG59 در ایران است و شما می توانید این محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.