کاربرد دوربین مدار بسته، قیمت و پیشنهاد

07 اسفند، 1400

دوربین مدار بسته و کارایی آن، این اولین عبارتی است که در هنگام خرید این نوع دوربین به سراغ شما می آید. هنگام خرید دوربین مداربسته اولین هدف و معیار ما مزایای یک دوربین می باشد. در این مقاله قصد داریم دوربین مدار بسته را به شما معرفی کنیم و کارایی های این مدل از دوربین ها را برای شما توضیح بدهیم. تا با علم و آگاهی کامل اقدام به انتخاب و خرید دوربین مدار بسته کنید.

دوربین مدار بسته چیست؟

مخترع دوربین مداربسته شخصی به نام والتر بروش بود. اولین دوربین و سیستم مداربسته به منظور مشاهده پرتاب موشک ها توسط شرکت زیمنس در سال 1942 میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

اگر بخواهیم تعریف بسیار ساده ای از این نوع دوربین ها ارائه بدهیم می توان گفت دوربین هایی که در مکان های خود ثابت هستند و تصاویر را به یک یا چندین مرکز ارسال می کنند، دوربین مداربسته می گویند.

امروزه کارخانه های بسیاری اقدام به تولید دوربین مدار بسته کرده اند و انواع مختلف دوربین را با توجه به کارایی و مکان های مورد استفاده آن تولید و در دسترس مصرف کنندگان قرار می دهند.

 

کاربرد دوربین مدار بسته چیست؟

از دوربین مدار بسته بیشتر به منظور کارهای حفاظتی و امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تقریبا مکان تجاری بدون دوربین مداربسته وجود ندارد چرا که بصورت یک قانون نیز درآمده و همه مدیران موظف به استفاده از دوربین مداربسته می باشند، استفاده از این دوربین ها حتی کارکرد شخصی تری نیز پیدا کرده است. به گونه ای که بسیاری از مردم از دوربین مداربسته برای پارکینگ منازل خود نیز استفاده می کنند.

 

اما کارکرد این دوربین ها محدود به فعالیت هایی که در بالا اشاره کردیم نمی باشد. امروزه در سیستم پلیس و اداره راهنمایی و رانندگی از دوربین به طور وسیعی استفاده می شود. پلیس به منظور حفظ و برقراری امنیت از این گونه دوربین ها برای شناسایی مجرمان و افراد خلافکار استفاده وسیعی می کند.

همچنین در اداره راهنمایی و رانندگی و شهرداری نیز در همه کوچه و خیابان از انواع مختلف ها دوربین ها استفاده می شود. و مهمترین کارکرد آن در راهنمایی و رانندگی و شهرداری به منظور کنترل ترافیک می باشد.

انواع مختلف دوربین های مداربسته موجود می باشد از جمله دوربین های دو منظوره، دوربین های دام، دوربین های صنعتی، دوربین های مینیاتوری و … . که هرکدام با توجه به محل نصب آن و علت استفاده از دوربین مداربسته نوع دوربین انتخاب می شود.

بهترین برند دوربین مدار بسته چیست؟

برندهای مختلفی در ایران نسبت به فروش دوربین مداربسته فعالیت می کنند و یکی از بهترین برند ها در زمینه دوربین و سیستم امنیتی برند داهوا می باشد که در رتبه بندی برترین های سیستم های نظارتی و امنیتی همیشه جز بهترین ها بوده است و در آخرین گزارش در رده دوم بهترین مداربسته قرار گرفته است. متن کامل خبر

 

قیمت های دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مداربسته در بازار ایران متأثر از قیمت جهانی محصولات می باشد، داهوا با قطعیت بهترین قیمت دوربین مداربسته در طول چند سال اخیر را داشته حتی در زمانی که قیمت ارز سر به فلک کشید قیمت محصولات برند داهوا مثل سایر برند های دوربین مداربسته و محصولات AHD چندان تغییر نکرد، قیمت محصولات داهوا کمی بیشتر از AHD و کیفیت آن بسیار بیشتر از AHD می باشد، داهوا از تکنولوژی اختصاصی HDCVI در محصولات خود استفاده می کند AHD نیز هم ردیف این تکنولوژی است و یک برند نیست که بدون نام (نو نیم) وارد ایران می شود و توسط شرکت های واردکننده به صورت اختیاری نام گذاری می کنند، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به برگه AHD چیست مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید : تکنولوژی HDCVI چیست؟

چرا دوربین های AHD شما گران تر است؟

در رابطه با تفاوت قیمت محصولات AHD در برگه ای که معرفی شد توضیح داده شده و یک بار دیگه در اینجا شرح می دهیم دوربین های AHD از قطعات خوب با لنز سونی و یا قطعات بسیار بی کیفیت و لنز نامرغوب تولید می شوند که قیمت های متفاوتی دارند همانطور که هیچ ارزانی بی دلیل نیست هیچ دوربین ارزانی هم با کیفیت نیست و در بسیار مواردی دیده شده مشتریانی که برای خرید مجدد دوربین AHD به ما مراجعه می کنند با مشکل بسیار متداول از کار افتادن دید در شب دوربین AHD ارزان قیمت بعد از حتی چند روز و تار شدن تصویر دوربین بعد از چند ماه مواجه شده بودند که در نهایت پول یک برند (مثل داهوا) را برای دوربین AHD پرداخت کردند.

مهم ترین نکته

کاربرد سیستم های امنیتی بیشتر در پیشگیری از سرقت است، با این حال سرقت های زیادی هم از مکان های دوربین دار اتفاق افتاده که متاسفانه خیلی از آن ها بعد از سرقت نتوانستند سارق را شناسایی کنند و در مواردی سارق دوربین مداربسته را نیز از دسترس خارج کرده است و یا همراه سایر اقلام به سرقت می برد متاسفانه این نتیجه ی استفاده از جنس بی کیفیت دوربین مداربسته (به دلیل ارزانی) و عدم نصب صحیح سیستم مداربسته می باشد.

 

نکته : بالاتر اشاره کردیم که شرکت های وارد کننده به صورت اختیاری بر روی محصولات AHD نام گذاری می کنند و متاسفانه به عنوان برند می فروشند یک روش برای تشخیص دوربین مداربسته اورجینال از برند جعلی جستجوی نام انگلیسی برند در گوگل می باشد. برای مثال وقتی Dahua (داهوا) را در گوگل سرچ کنیم با سایت اصلی این برند مواجه میشویم.جمع بندی و پیشنهاد نهایی

پیشنهاد ما به شما خرید دوربین با قیمت منطقی و کیفیت تضمینی می باشد که بعد مدت کوتاه مجبور نباشید مجدد هزینه کنید و در نهایت هزینه ای در حد یک برند را برای دوربین های بی کیفیت بپردازید، همچنین پیشنهاد می شود در صورت امکان حتما از برند معتبر دوربین مداربسته و با راهنمایی از یک کارشناس در این زمینه برای تعیین محل نصب دوربین مداربسته اقدام کنید، برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مشاوره به برگه مشاوره خرید دوربین مداربسته مراجعه نمایید.