حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

اصطلاح Day/Night روز و شب در دوربین مداربسته چیست؟

احتمالاً در پی تلاش برای پیدا کردن دوربین‌ مدار بسته دقیق برای سیستم ایمنی مسکونی و تجاری خود، با تعداد زیادی از دوربین‌های امنیتی روز و شب مواجه شده‌اید. به نظر می‌رسد که این دوربین‌ها می‌توانند راه‌حل مناسبی برای کمبود دوربین امنیتی شما باشند، چراکه مدعی گرفتن تصاویر واضح در روشنایی و تاریکی هستند. بااین‌حال، این دوربین‌های امنیتی روز / شب بسته به مدل، فیلم‌های با کیفیت متفاوتی را ارائه می‌دهند، بنابراین مهم است که قبل از اینکه کل سیستم امنیتی خود را بر پایه آن‌ها قرار دهید، با دقت بیشتری آن‌ها را بررسی کنید.

اصطلاح Day/Night روز و شب در دوربین مداربسته چیست؟

دوربین‌های امنیتی روز / شب چه دوربین‌هایی هستند؟

با پیشرفت تکنولوژی، دوربین‌های امنیتی روز/ شب نیز پیشرفت کرده‌اند. این دوربین‌ها می‌توانند فیلم‌های ویدئویی را هم در روشنایی و هم در محیط‌های تاریک ضبط کنند. دوربین‌های امنیتی روز / شب به‌طور خودکار از فیلم‌های تمام‌رنگی در طول روز به فیلم‌های سیاه‌وسفید که برای ضبط در تاریکی شب بهتر است، تغییر می‌کنند.

مزایا و معایب دوربین‌های امنیتی روز / شب چیست؟

یکی از بهترین ویژگی‌های دوربین‌های امنیتی روز / شب این است که می‌توانند در شرایط مختلف نور کار کنند و زمانی که روشنایی کم می‌شود، به‌صورت خودکار روی رنگ‌های روشن و سپس سیاه‌وسفید تنظیم می‌شوند. عکس رنگی را اغلب در طول روز ترجیح می‌دهند، اما تصاویر سیاه‌وسفید برای فیلم‌های ویدئویی که در شب و در شرایطی که نور کم است، بهتر هستند.

دوربین‌های امنیتی روز / شب اغلب می‌توانند در شرایطی که نور کم وجود دارد، مانند نور ماه یا نور چراغ یک خیابان نزدیک، یک عکس عالی ارائه دهند. آن‌ها همچنین در روشنایی روز فقط به‌صورت تمام‌رنگی خوب کار می‌کنند. داشتن دوربین‌هایی که چندمنظوره هستند، می‌تواند یک مزیت باشد چرا که بدون توجه به زمان روز یا شرایط آب و هوایی بیرون، مطمئن هستید که یک ویدیو درست و واضح با جریان ثابت خواهید داشت.

اگرچه همیشه باید یک مدل خاص را بررسی کنید تا مطمئن شوید، می‌توانید بیشتر روی دوربین‌های روز / شب که مقاوم در برابر هوا هستند، متکی باشید، یعنی آن‌هایی که می‌توانند هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی تعبیه شوند. ازآنجاکه این دوربین‌ها برای محیط‌های داخلی و خارجی و محیط‌های کم‌نور یا پرنور کاربرد مختلفی دارند، دلیل این‌که چرا بسیاری از مردم دوربین‌های امنیتی روز / شب را به‌جای گزینه‌های دیگر برای سیستم‌های امنیتی خود ترجیح می‌دهند، راحت‌تر درک می‌کنید.

بسیاری از دوربین‌های امنیتی روز / شب مجهز به تکنولوژی مادون‌قرمز نیستند، بنابراین عملاً نمی‌توانند در تاریکی محض دید داشته باشند. به‌طورمعمول، این دوربین با قرار گرفتن در مجاورت نور کافی کار می‌کند، نه با نور ماه یا نور چراغ خیابان یا نور کمی که شب در ساختمان یا منزل خود روشن می‌گذارید. در حقیقت، ممکن است تعجب کنید که چرا این دوربین‌ها برای ضبط ویدیوهای با کیفیت بالا نیاز به نور کم دارند. بااین‌حال، دوربین‌های امنیتی روز / شب که تکنولوژی مادون‌قرمز را ندارند، قادر به ضبط فیلم در تاریکی محض نیستند.

چرا به دوربین‌های امنیتی روز / شب نیاز داریم؟

یک دوربین امنیتی روز / شب به علت چندمنظوره بودن آن، آپشن خوبی برای هرگونه سیستم‌های امنیتی است. حتی اگر در حال حاضر مجموعه‌ای مناسب از دوربین‌های امنیتی را در خانه و یا محل کسب‌وکار خود داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که اضافه کردن تعداد کمی از دوربین‌های امنیتی روز / شب، یک سرمایه‌گذاری با ارزش است؛ چرا که بعدازآن از بالاترین امنیت مطمئن هستید، بدون این‌که به روشنایی منطقه توجه داشته باشید.

چگونه می‌توانیم بهترین دوربین‌های امنیتی روز / شب را تشخیص دهیم؟

بهترین دوربین‌های امنیتی روز / شب دارای تکنولوژی مادون‌قرمز هستند به‌طوری‌که می‌توانند ویدیوهایی با کیفیت بالا را در تاریکی محض ضبط کنند. اگر شما در حال برنامه‌ریزی هستید که برای فیلم‌های امنیتی اولیه خود از دوربین‌های روز / شب استفاده کنید، نیاز دارید که یک دوربین امنیتی روز / شب با تکنولوژی مادون‌قرمز پیدا کنید. این امر بالاترین امنیت در هر زمان از روز را تضمین می‌کند، بنابراین زمانی در حال تماشای فیلم نیستید، هرگز نباید در مورد اتفاقاتی که در خانه و محل کسب‌وکارتان می‌افتد نگران باشید.

اگر دوربین امنیتی روز / شبی که به دنبال آن هستید، تکنولوژی مادون‌قرمز ندارد، نگاهی به درجه‌بندی لوکس (Lux) یا حداقل نور مورد نیاز آن بیندازید. این درجه‌بندی به شما اجازه می‌دهد تا بفهمید که چه مقدار نور برای دوربین لازم است تا فیلم‌های خوبی را در محیط‌های تاریک ضبط کند. اگر عدد آن خیلی کم باشد، روشنایی بسیار کم موردنیاز است؛ برای مثال، درجه لوکس یک دوربین امنیتی مجهز به مادون‌قرمز، 0.0 است، ازاین‌رو، هر چه درجه لوکس شما به 0.0 نزدیک‌تر باشد، به نور کمتری برای گرفتن فیلم‌های با کیفیت بالا در تاریکی نیاز است.

همچنین، ارزیابی کیفیت ویدئو رنگی که در طول روز گرفته شده است، اهمیت دارد. یک ویدئو تمام‌رنگی هنوز هم ممکن است تار شود و شناسایی افرادی را که در دوربین گرفته شده‌اند، دشوار می‌کند.

دوربین‌های امنیتی روز / شب در سبک مختلف وجود دارند، از دوربینی که در حد میانگین نصب می‌شود، گرفته تا دوربین دام که روی سقف نصب می‌شود. زمانی که انواع مختلف دوربین می‌آید، افراد سلایق متفاوتی دارند، بنابراین باید نوع موردنظر خود را انتخاب کنید. بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی دوربین‌های دام را انتخاب می‌کنند، چراکه آن‌ها به رنگ تیره‌اند و باعث می‌شود که تشخیص مسیر دوربین را برای مشتریان دشوار باشد. دوربین‌های گلوله‌ای و دوربین‌های دیگر که بر روی دیوار نصب می‌شوند، مکانی را که دوربین روبروی آن قرار دارد، کمی واضح‌تر نشان می‌دهد، بااین‌حال این موضوع یک ایراد محسوب نمی‌شود. یک سیستم امنیتی مناسب به اندازه کافی از دوربین استفاده می‌کند که هر فوت مربع از داخل و خارج محل کار را یک دوربین امنیتی پوشش می‌دهد، بنابراین اگر یک دوربین یک منطقه را پوشش ندهد، دوربین دیگر باید این کار را انجام دهد.

چگونه دوربین‌های امنیتی روز / شب با سیستم امنیتی من منطبق می‌شود؟

بسته به دوربین‌های امنیتی روز / شب که انتخاب می‌کنید، می‌توانید به دقت از آن‌ها استفاده کنید. اگر صرفاً در حال برنامه‌ریزی برای تعویض دوربین‌های امنیتی روز / شب هستید، مهم است که مطمئن شوید که این دوربین‌ها دارای فناوری مادون‌قرمز هستند و هنوز می‌توانند در تاریکی محض فیلم ضبط کنند.

اگر دوربین‌های امنیتی روز / شب شما نمی‌توانند در تاریکی کامل دید داشته باشند، هنوز هم می‌توانند کارایی بسیار داشته باشند، اما نیاز دارید که چند دوربین امنیتی مادون‌قرمز یا دید در شب را به سیستم خود اضافه کنید تا از پوشش دهی کامل ملک خود در تمام ساعات شبانه‌روز اطمینان پیدا کنید. همچنین، می‌توانید برای تطبیق دوربین‌های امنیتی جدید، نور بیشتری را به ملک خود اضافه کنید. نور اضافی بنا به دلایلی ازلحاظ امنیت کمک می‌کند. در فضای باز چراغ‌های امنیتی احتمالاً به اندازه کافی وجود دارند تا دوربین‌های امنیتی روز / شب شما بتوانند فیلم کنترلی خوبی را بگیرند، حتی اگر مجهز به تکنولوژی مادون‌قرمز نباشند. همچنین، داشتن نور کافی شیوه معروفی برای جلوگیری از جرم و جنایت است. مجرم در روشنایی وسیع که از چراغ امنیتی یا چراغ خیابان تأمین می‌گردد، احساس جسارت نمی‌کند و بدیهی است که پیشگیری حتی بهتر از گرفتن مجرم پس از ارتکاب به جرم او است. همچنین، چراغ‌های امنیتی و یا چراغ‌های خیابانی باعث می‌شود تا شما، کارکنان و مشتریانتان هنگام پیاده رفتن از پارکینگ شما در شب، احساس امنیت بیشتری کنند. در حقیقت، اضافه کردن چراغ‌های امنیتی به پارکینگ محل کار خود می‌تواند کسب‌وکار شما را رونق دهد، زیرا مشتریانی که در سازمان شما احساس امنیت می‌کنند، به‌احتمال‌زیاد رفت‌وآمد بیشتری به آنجا دارند و از محل کاری که پارکینگ تاریک و ترسناک دارد، صرف‌نظر می‌کنند. گاهی اوقات ایده خوبی است که دوربین‌های امنیتی خود را به‌منظور حداکثر حفاظت ترکیب و مطابقت دهید. استفاده از چند نوع دوربین امنیتی می‌تواند به شما کمک کند زوایا، دیدها و تصاویر مختلفی از فعالیت‌هایی را که در داخل و خارج از خانه یا محل کسب‌وکارتان اتفاق می‌افتد، دریافت کنید.

هنگام خرید هر نوع از دوربین‌های امنیتی، ازجمله دوربین‌های امنیتی روز / شب، مهم است که اطمینان حاصل کنید که دوربین‌هایی که دارید خریداری می‌کنید، با سیستم امنیتی موجود شما سازگار باشد. همچنین مطمئن شوید که از یک مانیتور با کیفیت خوب برای مشاهده فیلم امنیتی خود استفاده کنید، زیرا حتی اگر دوربین شما فیلم با کیفیت و با وضوح بالا ضبط کند، اگر مانیتور شما واضح نباشد، نمی‌توانید آن را مشاهده کنید. مانیتور با کیفیت خوب یکی از ارزان‌ترین اجزاء است که برای سیستم امنیتی خود خریداری می‌کنید، بنابراین ارزش آن را دارد تا کمی پول اضافی و توجه بیشتر برای این سرمایه‌گذاری صرف کنید.

به‌عنوان آخرین چیز، اما نه کم‌اهمیت‌ترین، مهم نیست که چه نوع دوربین یا سیستم امنیتی دارید، اگر از آن استفاده نکنید، به شما کمک نخواهد کرد. ازآنجاکه برای تحقیق در مورد بهترین دوربین‌های امنیتی وقت صرف می‌کنید و ازآنجاکه مایلید پول لازم را برای خرید بهترین دوربین‌های امنیتی خرج کنید، مهم این است که ارزش پول خود را درک کنید. بسیاری از مردم پس‌ازاینکه متوجه شدند که هیچ عمل نادرست و سرقتی در ملک یا منطقه خود رخ نداده است، خیالشان راحت می‌شود و زمانی که این اتفاقات می‌افتد، اغلب دوربین‌های امنیتی خود را بازمی‌گردانند یا فیلم نظارتی آن‌ها را تماشا می‌کنند.

dideofogh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

  • پخش کننده و وارد کننده انواع دوربین های مداربسته

  • نمایندگی اصلی تمامی برند ها

  • کامل ترین فروشگاه در سراسر کشور در سال 2019

You have successfully subscribed to the newsletter

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

دید اُفق will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.