حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

انواع سنسورهای تصویر در دوربین مدار بسته

سنسورهای تصویر قطعات بسیار مهمی از تکنولوژی موجود در دوربین‌ مدار بسته می باشند. سنسور تصویر قطعه‌ای است که نور اصابت کننده به لنز دوربین را می‌گیرد و آن را به سیگنال‌های الکتریکی که به‌صورت ویدئویی ضبط می‌شوند، تبدیل می‌کند. دو نوع سنسور مورد استفاده در دوربین‌های امنیتی سنسورهای CCD و CMOS هستند. هر دو مزایا و معایب خود را دارند. در زیر یک خلاصه‌ای از هر نوع آمده است و شما می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سنسورهای تصویر CCD و CMOS کسب کنید.

انواع سنسورهای تصویر در دوربین مدار بستهسنسورهای CCD
سنسورهای CCD در دوربین‌های آنالوگ به‌طور خاص به‌عنوان یک سنسور بسیار با کیفیت رواج دارند. این سنسورها همان سنسورهایی هستند که دوربین Real WDR را با DSP مانند Effio-V هماهنگ می‌کنند. سنسورهای CCD مگاپیکسلی بسیار گران‌قیمت هستند و به دلیل هزینه آن‌ها، اکثر دوربین‌های با کیفیت بالا و IP در بازار مصرف‌کننده دارای سنسور CMOS هستند. این مایه تأسف است زیرا این سنسور برخی از ویژگی‌هایی را که فقط در سنسورهای CCD هستند، ندارند. سنسورهای CCD بیشترین حساسیت به نور موجود را دارند، اما در هر جایی کاربرد ندارند. این سنسورها قادر به نگه داشتن یک سیگنال بزرگ در هر پیکسل مجزا و صدا read بسیار کم هستند، به این معنی که آن‌ها محدوده دینامیکی بسیار بزرگ‌تری از سنسور CMOS دارند. درحالی‌که سنسورهای CMOS می‌تواند گزینه بهتری برای کاربردهای مرتبط با سرعت باشد، اما سنسورهای CCD برای کاربردهایی که سروصدای کمتری موردنیاز است، مخصوصاً در نور کم، بسیار بهتر هستند.
سنسورهای CMOS
همان‌طور که قبلاً گفتیم، اکثر دوربین‌های HD و IP در حال حاضر از سنسورهای CMOS استفاده می‌کنند. این سنسورها در مقایسه با سنسورهای CCD دارای مزایا و معایبی هستند. سرعت تبدیل تصاویر آن‌ها به داده‌های دیجیتالی بسیار سریع‌تر از سنسورهای CCD است، چراکه در کل سرعت آن‌ها بسیار بالاتر است. آن‌ها همچنین نیاز به ولتاژ پایین‌تر و مصرف انرژی کمتری دارند. متأسفانه، آن‌ها سروصدای الکتریکی زیادی تولید می‌کنند که گاهی اوقات منجر به ایجاد تصویر برفکی می‌شود. در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان تکنولوژی‌های مختلف را در دوربین‌های خود قرار می‌دهند تا با این کار به این مسئله کمک کنند. همچنین، در این زمان Real WDR در سنسور CMOS وجود ندارد و به همین دلیل DWDR و تکنیک‌های مشابه از طریق DSP مورد استفاده قرار می‌گیرند.

dideofogh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X