حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع دوربین مداربسته

مزایای دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین مداربسته یکی از شیوه های بالا بردن امنیت زندگی و کسب و کار است که در بسیاری از اماکن خصوصی و عمومی از آن ها استفاده می شود. دوربین مداربسته ی کارآمد می توانند نقش تعیین کننده و بازدارنده ای را برای شما ایفا کنند تا محل کسب و کار یا خانه ی شما مورد هدف سارقان و مجرمان قرار نگیرند.

پیشگیری از یک ورود نابجا بسیار هزینه کمتری خواهد داشت تا اینکه بخواهید با پیامد های آن رو به رو شوید.

دوربین های مداربسته گونه ای از تکنولوژی فیلم های نظارتی هستند که با اتصال به به دوربین ها در یک چرخه عمل می کنند، سپس تصاویر را ثبت کرده و یا از طریق مانیتور به نمایش در می آورند. زمانی که تصمیم به نصب دوربین مداربسته می گیرید، قدم بعدی این است که نوع آن را مشخص کنید. دو نوع کلی اصلی از آن ها وجود دارد.

دوربین های مداربسته ی بولت و دوربین های مداربسته ی دام. صرف نظر از نوع اموال شما (خانگی یا تجاری) و سایز آن، دو فرق اصلی میان دوربین ها وجود دارد که باید از آن مطلع باشید. در ادامه با تفاوت میان دوربین مداربسته دام و دوربین مداربسته بولت از زبان متخصصان این حرفه آشنا می شوید.

دوربین مداربسته دام (سقفی) چیست؟

دوربین های دام نام خود را به دلیل شکل گنبدی (دام) خود گرفته اند. این دوربین در یک محافظ بی رنگ گنبدی شکل قرار گرفته است. اگر چه این دوربین ها هم به صورت داخلی و هم به صورت خارجی مورد استفاده قرار می گیرند، بسیاری از کسب و کار ها نظیر هتل ها، رستوران ها و بسیاری از فروشگاه ها به دلیل طراحی گسسته ای که این دوربین ها دارند، از آن ها در درون فضای خود بهره می برند.

دوربین مداربسته دام چیست

یکی از مزایای دوربین مداربسته دام این است که به سختی می توان نقطه ی هدف آن را تشخیص داد. به علاوه این دوربین های دام بسیار با دوام هستند و در مقابل خرابکاری ها بسیار مقاومند و لنز دوربین تحت محافظت قرار دارد.

همچنین در اعمال خرابکارانه ی زیادی مشاهده شده است که دوربین در کیس بسیار مقاومی قرار دارد که به این سادگی ها دچار مشکل نمی شود. در دوربین های فشنگی به راحتی می توان مسیر فیلم برداری را تغییر داد که نقطه ضعف آن ها به شمار می آید. در حالی که دوربین فشنگی قادر است از یک جهت تصویربرداری کند، دوربین مداربسته دام می تواند زوایای زیادی را پوشش دهد. همچنین داشتن قابلیت دید در شب و ضد آب بودن از دیگر ویژگی های این دوربین ها به حساب می آیند.

دوربین مداربسته بولت (پایه دار) چیست؟

نام این دوربین ها به دلیل شکل متمایز که به یک فشنگ (بولت) شباهت دارند، اینگونه انتخاب شده است. به عنوان یکی از مرسوم ترین دوربین های امنیتی، دوربین های بولت یک بازدارنده ی قابل رویت است. در حقیقت مطالعات نشان داده اند که حضور دوربین های مداربسته ای که قابل مشاهده هستند، می تواند اموال شما را به یک هدف خارج از دسترس تبدیل کند. البته همچون دوربین های مداربسته ی دوم، دوربین مداربسته بولت نیز می تواند به عنوان یک دوربین داخلی یا خارجی به کار گرفته شود.

دوربین مداربسته بولت چیست

از مزایای اصلی دوربین های بولت رنج بالای تصویربرداری و نصب آن ها می باشد. این دوربین ها قادر هستند که تصاویر با فاصله ی دور را نیز ثبت کنند و برای مکان هایی نظیر حیات پشتی ساختمان و پارکینگ ها بسیار مناسب هستند. همچنین دوربین های بولت بسیار راحت تر از سایر دوربین های مداربسته نصب می شوند .

به دلیل شکل خاصی که دارند می توان لنز های بزرگ تری را روی آن ها سوار کرد

دوربین مداربسته بولت برای فضا های خارجی بسیار ایده آل است و به دلیل لبه ی کوچکی که بالای آن نصب شده است، در برابر گرد و خاک و آب و هوای نا مناسب می تواند از خود محافظت کند. به طور کلی نصب آسان، تصویربرداری از دوردست تر، استفاده برای فضا های داخلی و خارجی، مقاوم بودن در مقابل شرایط جوی نا مناسب و دید در شب بودن از ویژگی های دوربین های مداربسته ی بولت به شمار می آیند که می توانند برای به کار گیری در فضای خانگی یا تجاری شما مناسب باشند.

تفاوت دوربین مداربسته بولت با دوربین مداربسته دام

دوربین های دام در خارج یا داخل فضای شما قابلیت نصب دارند، می توانند به سقف وصل شوند یا به دیوار متصل شوند. درست است که این دوربین ها کمتر قابل مشاهده هستند اما نصب آن ها نسبت به دوربین های بولت، یک چالش محسوب می شود، البته این چالش خیلی جدی نیست. اگر بخواهید حیطه ی دید دوربین دام را تغییر دهید کار ناخوشایند و نسبتا سختی است. این در حالیست که تغییر زاویه ی دید دوربین مداربسته بولت به سادگی انجام می شود. نصب دوربین بولت در مکان های داخلی کوچک امکان پذیر نیست،

بخاطر نوع کیس دوربین که زاویه دید کم می شود

به هر حال هردوی این دوربین ها قابلیت نصب ذر داخل و خارج را دارند ولی به صورت کلی نصب دوربین نوع دام در محیط بیرونی و بولت در محیط داخلی پیشنهاد نمی شود، کیس دوربین های بولت معمولا نسب به دوربین دام استحکام بیشتری دارد و این نیز یک دلیل دیگه برای استفاده از این نوع دوربین در محیط بیرونی است، نصب مدل بولت ساده تر است و دلیل آن پایه ی نصبی است که برای دوربین در نظر گرفته شده است.

فرق دوربین مداربسته دام با دوربین مداربسته بولت

نور و روشنایی اولین نکاتیست که باید در مورد دوربین ها مد نظر قرار داده شوند. خوشبختانه هردو دوربین دام و بولت به علت داشتن ال ای دی های مادون قرمز این قابلیت را تضمین می کنند و این فاکتور مسئله ی مهمی برای آن ها به حساب نمی آید.

با توجه به اینکه اختلافات کمی میان دوربین مداربسته ی دام با بولت وجود دارد

اما بسیار حائز اهمیت است که بدانید چه زمانی باید از هریک از آن ها بهره ببرید. آنچه که درک می شود این است که اگر شما به امنیت آشکاری نیاز دارید که این پیام را به مجرمان برساند که شما امنیت بالایی دارید، بنابراین نصب دوربین بولت شیوه ی مناسب تری است. اما یک سیستم امنیتی مناسب همواره شامل ترکیبی از هر دو دوربین بولت و دام می باشد که به شما این امکان را می دهد در داخل و خارج فضای مورد نظرتان تمام زاویه ها و رنج دور و نزدیک را تحت کنترل قرار دهید. همچنین برخی ویژگی ها هستند که در مورد هردوی این دوربین ها باید مد نظر قرار دهید. دوربین های مدرن وایرلس یا بدون سیم هستند، تکنولوژی مادون قرمز و دید در شب نیز دارند.

اشتراک گزاری مطلب
مدیر آی تی
ارسال دیدگاه

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

X