حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

راهنمای انتخاب سوئیچ مناسب دوربین مداربسته

بهترین سوئیچ (switch) را برای سیستم دوربین مدار بسته ی خود انتخاب کنید

در پروژه هایی که کارایی و اطمینان دو امر مهم هستند ؛ سوئیچ های نسل دوم پا به عرصه می گذارند. آنها با داشتن بیشترین ویژگی های مدرن کنونی، قابلیت کسب اطمینان از حداکثر سرعت و امنیت را دارا می باشند.

در ادامه این مقالع به مهمترین ویژگی های تخصصی در پروژه های دوربین مدار بسته تحت شبکه می پردازیم.

راهنمای انتخاب سوئیچ مناسب دوربین مداربسته

پورت های (ports ) 100 مگابایت بر ثانیه:

در یک پروژه ی دوربین مدار بسته، دوربین ها به حدودا 2.5 مگابایت بر ثانیه برای پخش ویدئو تمام HD (1920*1080) در 15 Fps (تنظیمات پیش فرض برای بیشتر دوربین ها) احتیاج دارند.

اگر شما از یک سوئیچ دوربین مدار بسته 24 پورته به همراه قابلیت انتقال 100 مگابایت بر ثانیه به ازای هر پورت استفاده کنید؛ به این معناست که فقط از 2.5 درصد توان هر پورت برای بخش هر ویدئویی استفاده می کنید.

پورت گیگابایت:

اگر چه بیشتر مواقع سوئیچ های دوربین مدار بسته به پورت هایی 100 مگابایتی برای اتصال به دوربین ها احتیاج دارند ؛ اما برای اتصال دو سوئیچ به یکدیگر یا به سرور می توانید از پورت گیگابایتی استفاده کنید. این پورت به شما اجازه می دهد که ترافیک 24 پورت را در یک پورت جمع کنید.

پهنای باند:

در بیشتر مواقع سوئیچ های دوربین مدار بسته با پورت های 24 100Mbps و 4 1000Mbps، پهنای باند کلی 12.8 گیگابایت بر ثانیه وجود دارد ؛ یعنی ما می توانیم از حداکثر توانایی همه ی پورت ها بدون هیچ مشکلی استفاده کنیم. البته این مقدار برای دوربین ها احتیاج نیست.

فیبر نوری:

بعضی از سوئیچ های دوربین مدار بسته ورودی هایی برای فیبر های نوری دارند تا قابلیت اتصال در فواصل طولانی هم داشته باشند.

افزونگی:

اگر شما به افزونگی در پروژه خود نیاز دارید، بد نیست بدانید که سوئیچ های دوربین مدار بسته قابلیت منطبق شدن براساس استاندارد STP و پروتوکل استانداردی RTSP ،که اضافه کاری بسیار سریع را تضمین میکنند؛ دارا می باشند.

LAN مجازی (VLAN)

در پروژه هایی که به جداسازی ترافیک پخش و ایجاد امنیت نیاز دارند ؛ VLAN ها بسیار سودمند هستند. بیشتر سوئیچ های دوربین مدار بسته به شما اجازه ی اداره کردن حداقل VLAN256 را  بر اساس پروتوکل استانداردی Q 802.1 را می دهند.

پخش چند گانه:

زمانی که کار کردن با پخش چند گانه مهم باشد ؛ سوئیچ دوربین مدار بسته شما باید اجازه استفاده از پروتوکل های استانداردی خاصی مثل IGMP snooping v1,v2,v3 یا IGMP querier را بدهد.

COS و QOS:

گاهی اوقات در شبکه ای با وسیله های متفاوت ، لازم است برخی از آنها را اولویت بندی کنیم؛ در این صورت تکنولوژی هزینه خدمات (COS) و کیفیت خدمات (QOS) باید روی سوئیچ دوربین مدار بسته باشد.

امنیت:

معمولا یک سری ویژگی خاص مثل 80 2.1X , radius و TACACs برای برقراری امنیت پیشنهاد می شود.این ویژگی ها باعث می شود که فقط دوربین ها و سرور های ضبط و نظارتی توانایی وصل شدن به شبکه را دارا باشند.

از این که سوئیچ دوربین مدار بسته تکنولوژی لازم برای اعمال این نوع امنیت را دارد؛ اطمینان حاصل کنید.

نظارت (monitoring):

بر اساس پروتکل های استاندارد SNMP v1,v2,v3، تا زمانی که سوئیچ دوربین مدار بسته از آنها پشتیبانی می کند؛ کنترل سوئیچ امکان پذیر است. هم چنین ویژگی های نظارت بسته هایی که از پورت معکوس استفاده می کنند قابل توجه است.

سوئیچ های دوربین مدار بسته تنها دیوایس هایی نیستند که قابلیت اتصال توسط پورت به یک سری کابل را داشته باشند؛ بلکه باید توجه داشته باشید که ویژگی های بسیاری برای پیشرفته تر کردن پروژه شما وجود دارد.

سعی کنید با آگاهی از این ویژگی ها بهترین استفاده را از این ابزار داشته باشید.

dideofogh
X

  • پخش کننده و وارد کننده انواع دوربین های مداربسته

  • نمایندگی اصلی تمامی برند ها

  • کامل ترین فروشگاه در سراسر کشور در سال 2019

You have successfully subscribed to the newsletter

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

دید اُفق will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.