دوربین مداربسته دام چیست؟

دوربین مدار بسته دام

دوربین مداربسته دام چیست؟

مجموعه  دید افق  در اینجا  دوربین های مدار بسته دام را  مورد بررسی قرار میدهد . دوربین های دام از جمله رایج ترین نوع دوربین های مداربسته هستنند. اصطلاح دام (Dome) به معنای گنبد است. همانطور که از نام این دوربین ها مشخص است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین های مداربسته اشاره دارد.

کاربردهای دوربین های دام

نوع طراحی این دوربین ها باعث میشود برای محیط های مسقف استفاده شوند. دوربین های دام عموما کاربردهای غیر صنعتی دارند. بدنه و جنس این دوربین ها معمولا مقاومت سختی  در برابر شرایط  نا مناسب  آب و هوایی ندارد پس  بهتر است از این نوع از دوربین ها در محیط های داخلی اداری، تجاری یا مسکونی استفاده شود.
دوربین مدار بسته دام

کیفیت تصویر دوربین دام

دوربین های دام در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و انالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارد. این دوربین ها را می توانید از کیفیت تصویری 2 مگاپیکسلی تا کیفیت تصویرهای بالاتر 8 مگاپیکسلی از مجموعه دید افق خریداری نمائید.

دید در شب دوربین های دام

اغلب دوربین های مداربسته دام  دارای دید در شب IR هستند و این قابلیت تفاوت زیادی در هزینه آنها ایجاد نمی کند. دوربین های دام معمولا دید در شبی با برد متوسط دارند و در صورت نیاز به برد زیاد باید بهتر است از دوربین بولت استفاده کنید.
همچنین می توانید از پروژکتور مادون قرمز در کنار دوربین استفاده کنید. به علاوه در چند سال اخیر تکنولوژی جدیدتری با نام دید در شب به بازار آمده است که در برخی از مدل های دوربین دام می توانید مشاهده کنید.  این دوربین ها قدرت دید در شب به مراتب بالاتری نسبت به دوربین های معمولی دارند .
دوربین مدار بسته دام

لنز و زاویه دید دوربین های دام

دوربین های دام از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) تقسیم می شوند. لنزهای ثابت و وریفوکال با فاصله کانونی های متعددی تولید می شوند که هر کدام زاویه دید متفاوتی را ارئه می دهند.

انواع لنز ثابت دوربین های دام و زوایای آنها

2.8 mm =105°
3.6 mm =80°
4mm=79°
6mm=65°
8mm=43°

انواع لنز وریفوکال دوربین های دام و زوایای آنها

2.8-12mm=91.2°~28.3°

بازدیدها: 21

بخوانید
دوربین مدار بسته کوچک
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...