دستگاه NVR چیست؟

NVR

دستگاه NVR چیست؟

امروزه علاوه بر سرورهای حرفه ای و قدرتمند که تعداد زیادی از تصاویر دوربین ها را ضبط و مدیریت می کنند، دستگاه هایی وجود دارند که به صورت اختصاصی ضبط و مدیریت تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه را تحت عنوان Network Video Recorder بر عهده دارند.
دستگاه های NVR  را میتوانید در  مجموعه دید افق  مرکز تخصصی فروش دستگاه  NVR در تهران و نمایندگی انحصاری  برند dahua مشاهده فرمایید.
NVR
با استفاده از دستگاه NVR دیگر نیازی به راه اندازی سرور های گران قیمت نیست و همانطور که می دانید نگهداری و رفع اشکال سرور ها آسان نیست و نیازمند کارشناسان خبره کامپیوتری می باشد و ، مشکلاتی از قبیل ویروس، خرابی سخت افزاری، آپدیت های نرم افزاری به صورت معمول برای این سیستم ها اتفاق خواهد افتاد.
دستگاه NVR برای اشخاصی که به دلایل بالا استفاده از سرور را مناسب نمی دانند و یا علاقه ای برای کارکردن با کامپیوتر را ندارند، کار را ساده کرده است. به این وسیله به راحتی می توانند تصاویر دوربین های تحت شبکه خود را ضبط، پخش و مدیریت کنند و همینطور به آسانی آن ها را به گوشی همراه شان منتقل کنند تا از هر جای دنیا به تصاویر دوربین هایشان دسترسی داشته باشند.

تقسیم بندی NVR ها:

NVR ها براساس تعداد کانال، تعداد هارد دیسک قابل اتصال و نوع فیزیکی آن ها (رومیزی یا رکمونت) تقسیم بندی می شوند.
NVR ها در تعداد کانال های 4 – 8 – 16 و 32 کانال به صورت معمول و حتی در برخی برند ها با تعداد کانال 64 و 128 کانال در بازار ارائه می شوند. همینطور برای تعداد کانال های بالاتر از سرورهای فیزیکی به همراه نرم افزار های NVR که با لایسنس فروخته می شوند و عموما قیمت های بالایی دارند، استفاده می شود.
تصاویر دوربین های تحت شبکه به لحاظ کیفیت بالای آن ها از حجم بالاتری برخوردار می باشند و این موضوع نیازمند استفاده از حافظه ی زیادی نسبت به بقیه دوربین ها است. اکثر دستگاه های بازار با تعداد دو هارد، چهار هارد و نهایتا هشت هارد هستند و حداکثر تا ظرفیت 32 ترابایت را تحت پوشش قرار می دهند.
NVR

قابلیت های دستگاه NVR

1- انتقال تصویر

این قابلیت می تواند هر تعداد تصویر دوربین را که در NVR به عنوان یک کانال شناخته می شود را از طریق بستر اینترنت به هر شهر، کشور یا هر نقطه ی دیگری که مجهز به اینترنت می باشد بر روی اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار کامپیوتر انتقال دهد. به صورت خلاصه انتقال تمام کانال های تصویر NVR بر روی اینترنت و دریافت تصاویر از اینترنت بر روی نرم افزار موبایل و کامپیوتر را انتقال تصویر می گویند.

2- بکاپ گیری تصاویر ضبط شده

خیلی راحت به وسیله یک حافظه فلش USB می توانید تصاویر ضبط شده ی روزهای قبل را بر اساس تاریخ و زمان بر روی فلش کپی کنید تا در دستگاه های دیگر مانند کامپیوتر، آن ها را مشاهده کنید.

3- قابلیت ضبط حالت حرکتی

قابلیت ضبط حرکتی  به دستگاه شما این امکان را میدهد که در صورتی دوربین مورد نظر حرکتی را تشخیص داد دستگاه از 10 ثانیه قبل تر عملیات ضبط بر روی آن کانال را انجام دهد .
نکته :
1- زمانی که کسی نیست و موردی نیست ضبط نمیکند.
2- سنسور هوشمندانه بر اساس حرکت را به ما میدهد.

4- قابلیت هشدار در زمان دستکاری و حرکت غیر مجاز

دستگاه های NVR امروزی این قابلیت را دارند تا زمانیکه روی دوربین ها پوشانده شود و یا تصویر به هر دلیلی قطع یا دستکاری شود از طریق پورت خروجی آلارم (Alarm out) فرمانی را صادر کند به طور مثال به دزدگیر متصل شود و دزدگیر را فعال کند و یا آژیر شروع به آژیر کشیدن کند و یا حتی ایمیلی را ارسال کند.
این قابلیت کاربردی فقط در صورتی امکانپذیر است که دستگاه NVR به پورت خروجی آلارم مجهز باشد.

5- قابلیت کنترل دوربین های چرخشی

دستگاه های NVR قابلیت کنترل دوربین های چرخشی و یا PTZ را دارند به این صورت که از طریق منوی دستگاه NVR در بخش PTZ می توانید دوربین های چرخشی و گردان را هدایت و تنظیم نمائید.

6- قابلیت ضبط صدا

دستگاه NVR قابلیت ضبط صدا به تعداد کانالی که دستگاه به شما اجازه می دهد را دارد به طوری که میکروفن ها از طریق همان کابل شبکه دوربین به دستگاه متصل می شوند و صدا را نیز مانند تصویر بر روی شماره کانال های دستگاه ضبط می کنند و همینطور قابلیت بازبینی و بکاپ را نیز دارند.
 دید افق بزرگترین و معتبرترین فروشگاه دستگاه NVR در ایران است که  میتوانید از طریق سایت یا تماس با شرکت  از لیست قیمت ها مطلع شوید.

بازدیدها: 15

بخوانید
مشخصات پکیج 4 عدد دوربین وایرلس
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...