دوربین مداربسته اسپید دام چیست؟

اسپیددام

دوربین مداربسته اسپید دام چیست؟

دوربین مداربسته اسپیددام  (Speed dome) که آن را با نام های دیگری مانند دوربین گردان، دوربین PTZ و غیره می شناسند برای اشاره به دسته ای مشخص از دوربین های مداربسته با قابلیت های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دوربین را میتوانید در  مجموعه دید افق  مرکز تخصصی فروش دوربین مدار بسته اسپید دام در تهران و نمایندگی انحصاری برند AHD مشاهده فرمایید.

دوربین های اسپیددام

مشخصه های اصلی دوربین اسپید دام چه چیزهایی هستند؟

امکان چرخش

دوربین های اسپیددام امکان چرخش در زوایای مختلف به صورت افقی و عمودی را دارند. دوربین معمولا طوری طراحی می شود که بتواند حرز بچرخد پس محدودیتی در چرخش افقی وجود ندارد. زاویه چرخش عمودی هم به صورت انتخاب می شود که بالاتری امکان دید را برای کاربر ایجاد کند (معمولا بیش از 90 درجه چرخش عمودی).
از طریق تلفیق حرکت افقی و عمودی دوربین های اسپیددام می توانند بازه بسیار وسعی از زوایا را پوشش دهند.

امکان زوم اپتیکال

گرچه همه دوربین های اسپید دام امکان زوم ندارند اما این قابلیت در بیش از 90 درصد آنها وجود دارد. از طریق این قابلیت شما می توانید بر روی مرکز تصویر بزرگنمایی داشته باشد. با ترکیب این قابلیت، با قابلیت چرخش می توان گفت دوربین میتواند در هر بخشی از زاویه دید خود زوم کند. میزان زوم دوربین های اسپیددام را معمولا با واحد x نمایش میدهند که ضریب بزرگنمایی دوربین را نشان می دهد.
دوربین های اسپیددام
 

دوربین های اسپیددام برای چه مکان هایی مناسب هستند؟

دوربین های اسپیددام برای نظارت و کنترل یک منطقه ایده آل هستند. بهترین استفاده از این دوربین ها برای نظارت کنترل شده به همراه اوپراتور(کسی که پشت دستگاه است) در محیطهای بزرگ است. از طریق کنترل دوربین اوپراتور میتواند عمکلرد دستگاه ها، افراد و … را در یک محیط بزرگ نظارت کند.

بخوانید
انواع سنسورهای تصویر در دوربین مدار بسته

البته توجه داشته باشید که دوربین اسپیددام در هر لحظه تنها بخشی از تصویر را نمایش می دهد و ضبط می کند پس پوشش دائمی بر روی کل منطقه وجود نخواهد داشت در صورتی این امکان خواهد بود که از تعداد دوربین های بیشتری استفاده کرد .

نقاط ضعف دوربین های اسپیددام

دوربین های اسپیددام به علت داشتن قطعات مکانیکی و حرکت، نیاز به تعمیرات و نگهداری به مراتب بیشتری نسبت به دوربین های عادی دارند. توصیه می شود این دوربین ها  مورد بازبینی  و تمیزکاری هر ساله  قرار گیرند تا از آسیب های  مکانیکی آنها جلوگیری شود . دید افق بزرگترین و معتبرترین فروشگاه دوربین مداربسته در ایران است که  میتوانید از طریق سایت یا تماس با شرکت  از لیست قیمت ها مطلع شوید .

بازدیدها: 34

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...