حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

Two-way audio صدای دو طرفه چیست؟

دوربین‌ مداربسته با صدای دوطرفه این امکان را به شما می‌دهد تا با فرزندان و والدین سالخورده خود صحبت کنید، مراقب خانه یا محل کسب‌وکار خود باشید، از سگ و گربه خانگی خود حتی درحالی‌ که از خانه دور هستید، لذت ببرید.

 

Two-way audio صدای دو طرفه چیست؟

 

در اینجا، کاملاً متوجه می‌شوید که دوربین‌های امنیتی با صدای دوطرفه دقیقا چه نوع دوربین‌هایی هستند، 5 ویژگی برتر که باید قبل از خرید خود در نظر بگیرید، بهترین انتخاب‌ها و پرسش‌های متداول کدم‌اند.

#1. دوربین مداربسته با صدای دوطرفه چه نوع دوربینی است؟

#2. 5 ویژگی برتر دوربین‌های IP با صدای دوطرفه

#3. بهترین نوع دوربین مداربسته با صدای دوطرفه

#4. پرسش‌های متداول داغ در مورد دوربین مداربسته با صدای دوطرفه

(برای رفع مشکلات دوربین امنیتی با صدای دوطرفه، راه‌حل‌های مؤثر را دریافت کنید)

 

#1. دوربین امنیتی با صدای دوطرفه چه نوع دوربینی است؟

دوربین‌های سیمی یا دوربین‌های امنیتی WiFi با صدای دوطرفه معمولاً دارای میکروفن و بلندگو داخلی هستند تا شما بتوانید در زمان واقعی صدای خانواده خود را بشنوید و با آن‌ها صحبت کنید.

سه نوع حالت صوتی در دوربین‌های امنیتی با صدای دوطرفه وجود دارد: انتقال صدا یکپارچه، نیمه دوطرفه و کاملاً دوطرفه.

شما می‌توانید از این 3 حالت انتقال صوتی را کامل در نمودار زیر اطلاعات کامل کسب کنید.

دوربین‌های امنیتی خانگی IP با صدای دوطرفه، یا از حالت انتقال صوت نیمه دوطرفه یا کاملاً دوطرفه استفاده می‌کنند.

در دوربین‌های IP با صدای دوطرفه در حالت نیمه دوطرفه، صدا به هر دو جهت ارسال می‌شود. بااین‌حال، فقط یک نفر می‌تواند داده‌های صوتی را در یک زمان ارسال یا دریافت کند و بیشتر شبیه به یک بی‌سیم است.

در حالت کاملاً دوطرفه این دوربین‌ها، هر دو طرف می‌توانند همزمان اطلاعات صوتی را از طریق دوربین‌های امنیتی IP با صدای دوطرفه ارسال و دریافت کنند. به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید با خانواده یا فرزندانتان مانند گفتگو چهره به چهره، چت کنید.

مزایای استفاده از دوربین‌های CCTV نظارتی با ارتباطات دوطرفه عبارت‌اند از:

 • می‌توانید هر زمان که دوست دارید، صدای کودکان، والدین سالخورده و عزیزان خود را بشنوید و با آن‌ها صحبت کنید.
 • می‌توانید به مرد تحویل دهید اجازه دهید که بسته شما را در جایی که می‌خواهید بگذارد.
 • می‌توانید به حیوانات خانگی خود دستور دهید تا کاری نکنند.
 • می‌توانید تمام دزدهای احتمالی را با هشدار کلامی بترسانید.

همان‌طور که می‌بینید، دوربین‌های امنیتی با قابلیت ضبط صدا در بازار وجود دارند.

دوربین‌های امنیتی صوتی، صدا را هنگام ضبط ویدئو ضبط می‌کنند. با این نوع دوربین‌های امنیتی نمی‌توانید با فرزندان یا خانواده خود صحبت کنید. از طرف دیگر، دوربین‌های امنیتی خانگی IP با صدای دوطرفه، به شما امکان برقراری ارتباطات و همچنین ضبط صدا و تصویر را در زمان واقعی می‌دهد.

در حال حاضر در بازار، اکثر دوربین‌های رایج امنیتی دام (dome) و بولت (bullet) PoE، به‌خصوص نوع بیرونی آن‌ها، عملکرد صوتی دوطرفه را ندارند.

دوربین‌های امنیتی بیرونی PoE معمولاً در مکان‌های بالا، مانند لبه‌های بام نصب می‌شوند. ممکن است صدا را به‌وضوح نشنوید چون این دوربین‌ها بالای سقف نصب می‌شوند (درصورتی‌که آن‌ها مجهز به صدا دوطرفه باشند). اگر محیط نصب و راه‌اندازی پر سروصدا باشد، برقراری ارتباط با کیفیت بالا برای شما دشوار می‌شود.

بنابراین اگر به دنبال دوربین‌های امنیتی PoE با قابلیت صدای دوطرفه هستید، این گزینه نمی‌تواند بهترین انتخاب باشد.

دوربین‌های امنیتی هوشمند با صدای دوطرفه، مانند دوربین‌های کنترل کودک و دارای باتری، به خاطر تنظیم آسان و کیفیت بالا در صدای دوطرفه، گزینه‌ای بهتر خواهند بود. هم‌اکنون می‌توانید به بخش بعدی بروید تا 5 نکته مهم را در هنگام خرید بهترین دوربین‌های امنیتی خارجی و داخلی با صدای دوطرفه بررسی کنید.

#2. دوربین‌های IP با صدای دوطرفه را خریداری کنید: لیست 5 نکته‌ای

با در نظر گرفتن ویژگی‌های مهم زیر می‌توانید بهترین دوربین خارجی و داخلی با صدای دوطرفه را برای پدربزرگ و مادربزرگ سالخورده، یا برای کنترل بچه، تأیید تحویل بسته یا کنترل راه ورودی خود، با هدف جلوگیری از سرقت خودرو و غیره خریداری کنید.

 1. کیفیت صوتی دوطرفه
 2. طراحی ضد آب
 3. دید عالی در شب
 4. ضبط تشخیص حرکت
 5. نوع نصب آسان (DIY)
 6. یک دوربین امنیتی بی‌سیم یا سیمی با قابلیت صدا دوطرفه با کیفیت بالا خریداری کنید

کیفیت صدا باید اولین نکته‌ای باشد که در دوربین ویدئویی شبکه‌ای با صدای دوطرفه به آن توجه کنید.

سه مؤلفه اصلی وجود دارد که باید هنگام خرید دوربین‌های مداربسته با صدای دوطرفه با کیفیت در نظر بگیرید:

 • میزان صدای دوربین‌های نظارتی با صدای دوطرفه.
 • وضوح صدا.
 • وجود هرگونه تأخیر در برقراری ارتباط دوطرفه.

سه روش آسان برای بررسی کیفیت صدای دوطرفه در دوربین‌های نظارت CCTV وجود دارد.

روش 1. مطالعه بازخوردهای مشتریان قبلی برای بررسی عملکرد کلی این دوربین‌ها.

روش 2. بررسی نمونه صوتی و تصویری این دوربین در YouTube.

روش 3. بررسی خلاصه‌ای که توسط سردبیران حرفه‌ای رسانه‌های برتر در مورد دوربین IP با قابلیت صدای طرف، نوشته شده است.

 1. برای محیط‌های بیرونی از دوربین امنیتی بیرونی با صدای دوطرفه استفاده کنید

زمانی که قصد دارید محیط خارج از منزل و محل کار خود را نظارت کنید، توجه ضد آب بودن دوربین‌های امنیتی با قابلیت صدای دوطرفه ضروری است.

برای مثال، دوربین‌های امنیتی بیرونی مدل IP65 با اینترکام دوطرفه را انتخاب کنید.

دوربین‌های امنیتی با صدای دوطرفه که قابلیت درجه‌بندی مقاومت در برابر هوا را دارند، می‌توانند دوربین را از فواره‌های آب و گردوغبار محافظت کنند.

شما می‌توانید این نوع دوربین‌های امنیتی IP را بدون هیچ‌گونه نگرانی در مورد باران یا برف در هرجایی قرار دهید.

زمانی که احتمال آمدن دزد به خانه شما وجود دارد، می‌توانید از طریق بلندگو صدای اتفاقاتی که می‌افتد را بشنوید و قبل از اینکه آن‌ها به زور وارد خانه شوند، از طریق میکروفون مهاجمان را بترسانید.

 1. یک دوربین امنیتی IP با صدای دوطرفه را که مجهز به قابلیت دید در شب است، خریداری کنید.

قابلیت دید در شب در هر دو دوربین‌های امنیتی شبکه‌ای IP خارجی و داخلی با صدای دوطرفه واقعاً مهم است.  هنگامی‌که دوربین PTZ با صدای دوطرفه و دید در شب را اتاق کودک خود نصب می‌کنید، می‌توانید با استفاده از تلفن‌های هوشمند آیفون یا اندروید خود برای او لالایی بخوانید تا شب به آرامی بخوابد.

همچنین، می‌توانید بدون نیاز به بلند شدن، چک کنید که آیا نوزاد شما در اعماق شب کاملاً خواب است یا نه.

اگر این دوربین‌ها را به‌صورت شیب‌دار نصب کنید، هیچ اتفاقی را که روز و شب می‌افتد، از دست نخواهید داد.

سارقان هرگز کم نیستند. نمی‌توان امنیت خانه خود را در شب نادیده گرفت. با دوربین امنیتی نیمه دوطرفه و کاملاً دوطرفه  Wi-Fi یا PoE با قابلیت دید در شب، می‌توانید در طول شب و روز آرامش خاطر داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال، Reolink C1 Pro، یک دوربین مینی وای فای آی IP با عملکرد صوتی دوطرفه است که فاصله 40 فوت دید در شب مادون قرمز را نشان می‌دهد، بنابراین می‌توانید اشیا را به‌وضوح حتی در تاریکی ببینید.

این دوربین با عملکرد صدای دوطرفه دارای ظاهری به رنگ سیاه و زینتی است که دیگران به سختی آن را تشخیص می‌دهند. اگر می‌خواهید که یک دوربین امنیتی مخفی با عملکرد صدای دوطرفه داشته باشید، این دوربین شرط با ارزشی است.

دیگر تکنولوژی پیشرفته دید در شب در دوربین‌های امنیتی، نور ستاره‌ای است. دوربین‌های امنیتی Starlight می‌توانند در شرایط یکسان نور، تصاویر بسیار دقیق‌تری را با دید در شب نسبت به دوربین‌های امنیتی مادون قرمز نشان دهند.

 1. از دوربین‌های امنیتی با عملکرد صدای دوطرفه که قابلیت ضبط تشخیص حرکت دارند، استفاده کنید

دوربین‌های امنیتی با صدای دوطرفه که گزینه تشخیص حرکت آن‌ها فعال است، می‌توانند به شما اعلان‌های فشار برنامه، هشدارهای ایمیل و هشدارهای صدا را در زمان واقعی ارسال کنند. شما همچنین می‌توانید تصاویر یا کلیپ‌های ویدئویی تشخیص حرکت را به‌عنوان مدرک نگه دارید.

با هشدار و ضبط تشخیص حرکت، نیازی به دسترسی تمام وقت به دوربین ندارید. بعد از دریافت اعلان از طریق فشار، می فقط توانید دوربین را مشاهده کنید.

2 نوع دوربین امنیتی معروف در امر تشخیص حرکت وجود دارد. یک نوع از این دوربین‌ها از الگوریتم خاصی برای تشخیص رویدادهای حرکتی استفاده می‌کند.

نوع دیگر از سنسور PIR برای تشخیص دمای جسم متحرک برای حس حرکات استفاده می‌کند.

نوع اول دوربین‌های امنیتی تشخیص حرکت با صدای دوطرفه، فریم فعلی را با فریم قبلی مقایسه می‌کند. اگر این دوربین امنیتی هرگونه تغییر را تشخیص دهد، فوراً هشدار به شما را ارسال می‌کند.

دوربین‌های مداربسته تشخیص حرکت و عملکرد صدای دوطرفه که از سنسور PIR استفاده می‌کنند، تغییر در میزان اشعه مادون قرمز روی این سنسور حرکت را تشخیص می‌دهند که بسته به دمای اجسام متحرک متفاوت است.

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم باتری دار با عملکرد صوتی دوطرفه تقریباً ساده‌ترین نوع دوربین امنیتی است که نصب آن برای شما آسان است. فقط کافی است که آن را در محل مورد نظر خود قرار دهید و بعد همه کارها انجام می‌شود. این نوع دوربین امنیتی بدون اینترنت و یا منبع تغذیه برای حفظ اموال شما نیز مناسب است.

دوربین‌ مداربسته صوتی دوطرفه بی‌سیم فقط به یک کابل نیاز برای برق ‌دارند. فقط کافی است این دوربین را به برق وصل کنید، مرحله نصب را به پایان رسانده‌اید.

هنگامی‌که نیاز دارید دوربین خود را به دیوار یا لبه بام نصب کنید، باید از لوازم جانبی مانند براکت استفاده کنید تا آن را به محکم به دیوار نصب کنید.

زمانی که این دوربین‌های امنیتی را خریداری می‌کنید، فراموش نکنید که 5 ویژگی برتر بالا را در آن بر شمرید. ازاین‌رو، یک دوربین ویدئویی دوطرفه خوب و با کیفیت خواهید داشت که ارزش پول شما را دارد.

dideofogh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X