حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

کاهش نویز دیجیتال DNR چیست؟

برخی از شرکت‌های تولید کننده دوربین مداربسته در برندهای خود از تکنولوژی نوین DNR استفاده کنند، یعنی SSNRII (نسل دوم Super Noise Reduction سامسونگ) و یا XDNR (eXcellent Dynamic Noise Reduction سونی). XDNR سونی، بهترین کاهش نویز را در مناطق کم نور ارائه می دهد و تاری حرکت را از بین می‌برد. SSNRII سامسونگ، نویز بسیار بیشتری را از DNR سنتی حذف می‌کند.

هنگامی‌که حرف از دوربین مداربسته می‌شود، DNR برای تصاویر واضح بسیار مهم است. سنسور تصویر در CCD اثر برفکی روی تصاویر را از بین می‌برد و منجر به یک تصویر زنده‌تر می‌شود. این کار برای شناسایی هر حرکت یا اشیاء روی صفحه‌نمایش ضروری است و کمک می‌کند تا DNR را در دوربین‌های نظارتی واقع در پارکینگ‌ها داشته باشیم و برای استفاده قانونی مفید است.

کاهش نویز دیجیتال DNR چیست؟

عملکرد DNR چگونه است؟

کاهش نویز دیجیتالی با استفاده از نرم‌افزار در CCD هرگونه نویز موجود در هر تصویر را به‌صورت دیجیتالی از بین می‌برد. این الگوریتمی است که دو فریم متوالی را آنالیز می‌کند و هرگونه برفک را که با فریم قبلی مطابقت ندارد، از بین می‌برد.

هنگامی‌که CCD نویز را از عکس حذف می‌کند، سپس تصویر به DVR / NVR منتقل می‌شود. هنگامی‌که در هارددیسک (HDD) ذخیره می‌شود، اندازه تصویر 70٪ کاهش می‌یابد و واضح‌تر و مشخص‌تر از قبل می‌شود.

بااین‌حال، تصویر به‌طورمعمول فقط در پیش‌زمینه تصویر پردازش می‌شود. اشیاء در پس‌زمینه به نظر برفکی می‌رسند. پیشرفت‌های جدید، راه‌حلی برای این کار پیدا کرده است. پیشرفته‌ترین نوع کاهش نویز دیجیتالی، 3D-DNR نام دارد که گاهی اوقات آن را به‌صورت 3DNR می‌نویسند.

3D-DNR

جدیدترین شکل کاهش نویز دیجیتال 3D-DNR است که علاوه بر مقایسه هر فریم با فریم‌های بعدی، هر پیکسل را با پیکسل‌های اطراف آن مقایسه می‌کند. این فرایند تطبیق، کاهش نویز فضایی نامیده می‌شود.

با استفاده از 3D-DNR، پردازش دقیق تصویر ازجمله پس‌زمینه صورت می‌گیرد. این کار تصویر واضح‌تری از DNR سنتی نشان می دهد و فضای کمتری را در هارددیسک می‌گیرد.

dideofogh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X