حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دید اُفق | فروش و نصب تخصصی

دوربین مداربسته

کاربرد BLC و HLC چیست؟

دوربین مدرابسته ویژگی‌های مختلفی دارند که صرفاً مصرف‌کنندگان عادی از آن آگاه نیستند. تولیدکنندگان از این واقعیت استفاده می‌کنند و محصولات نامناسبی با ویژگی‌های امیدوارکننده و کیفیتی که دوربین‌های آن‌ها به‌سادگی نمی‌توانند ارائه دهند، پیشنهاد می‌کنند. هدف این مقاله، آموزش کاربران در مورد این ویژگی‌های مختلف است و این که آن‌ها را قادر می‌سازد تا را در هنگام جستجو برای دوربین‌های امنیتی، خریدهای هوشمندانه و آگاهانه انجام دهند.

ویژگی‌هایی مانند جبران نور پس‌زمینه (BLC)، جبران نور شدید (HLC)، دامنه دینامیکی گسترده (WDR) و دیگر ویژگی‌ها برای کیفیت و وضوح کیفیت کلی فیلم دوربین در شرایط مختلف نوردهی در یک روز بسیار مهم هستند. این ویژگی‌ها بسیار رایج هستند و درنتیجه، تولیدکنندگان دوربین‌های ارزان‌قیمت این ویژگی‌ها را در مشخصات خود می‌آورند تا به تبلیغ و فروش دوربین‌های خود کمک کنند. مشکل این است که این ویژگی‌ها به سنسور و پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) که دوربین با آن ساخته می‌شود، متکی هستند. بدون قطعات باکیفیت، دوربین‌های ارزان‌قیمت وعده سازنده را عملی نخواهند کرد و بسیاری از کاربران را از کیفیت کلی ویدئو ناامید می‌کنند. این ویژگی‌ها زمانی که برای کاربردهای امنیتی واقعی مورداستفاده قرار می‌گیرند، فوق‌العاده مهم هستند زیرا آن‌ها بیننده را قادر می‌سازد که واقعاً مظنون و اتفاقاتی را که در منطقه موردنظر می‌افتد، ببیند. از این مقاله به‌عنوان یک راهنما استفاده کنید تا در هنگام خرید دوربین‌های امنیتی شما را برای تشخیص اینکه چه ویژگی‌هایی برای استفاده شما مناسب است و به دنبال چه سنسورهای تصویر و تراشه‌های DSP باشید، راهنمایی کند. به یاد داشته باشید که خرید باکیفیت شما را از مشکلاتی که با جایگزینی دوربین، مشکلات عیب‌یابی و زمان هدررفته برای رسیدگی به دوربین تحت عمل همراه است، رها می‌کند.

 

جبران نور (HLC) چیست؟

جبران نور، ویژگی است که به دلیل نوردهی بیش‌ازحد از سوی منابع نور قوی مانند چراغ‌های جلو وسایل نقلیه یا نورافکن‌ها … این ویژگی منابع قوی نور در فیلم حس می‌کند و آن را به دلیل قرار گرفتن در معرض این نقاط جبران می‌کند تا کیفیت کلی را افزایش دهد. HLC، در جلوگیری از نور خیره‌کننده دوربین‌های امنیتی در شب از چراغ‌های جلو بسیار مفید است. قابلیت خواندن پلاک یکی از ویژگی‌هایی است که تقریباً هرکسی از دوربین‌های امنیتی تعبیه شده خود در پارکینگ و نقاط ورودی می‌خواهد و انتظار دارد. بدون HLC ، این دوربین به دلیل خاصیت روشن و خیره‌کنندگی چراغ‌های جلو، به‌راحتی عمل نمی‌کند. این روزها با توجه به نوع HLC اکثر دوربین‌های امنیتی، امکان کاهش نور خیره‌کننده در ویدیو تااندازه‌ای و امکان مشاهده پلاک‌های وسایل نقلیه‌ای که در جلو آهسته در حال حرکت هستند یا وسایل نقلیه ثابت وجود دارد. بااین‌حال، اگر ضبط تصویر پلاک وسایل نقلیه‌ای که سریع‌تر از 5 مایل بر ساعت حرکت می‌کنند، از ویژگی‌های موردنیاز شما باشد، توصیه می‌کنیم از دوربین‌های ضبط کننده پلاک استفاده کنید که به‌طور خاص برای این منظور طراحی شده‌اند و بهتر عمل خواهند کرد، زیرا آن‌ها علاوه بر HLC که به گرفتن تصویر پلاک کمک می‌کند، ویژگی‌های دیگری دارند. یکی از این ویژگی‌ها، کنترل سرعت شاتر است.

جبران نور پس‌زمینه (BLC) چیست؟

جبران نور پس‌زمینه از ویژگی‌هایی است که در حال حاضر شرکت‌های دوربین برای برخی از مواقع استفاده می‌کنند. هنگامی‌که به کسی می گوی مقابل یک پنجره بنشیند یا از بیرون بیاید، نور طبیعی زیادی در پشت این شخص وجود دارد. زمانی که دوربینی در جهت هدف خود قرار می‌گیرد، تمام این نور طبیعی را از پشت سر فرد می‌گیرد، بنابراین شی‌ء یا فرد در پیش‌زمینه بسیار تاریک است، تقریباً مانند شبح. چنین ویدئویی برای پرسنل امنیتی که تلاش می‌کنند این شخص را شناسایی کنند، مناسب نیست.

BLC، یکی از ویژگی‌های پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) در یک دوربین امنیتی است که نوردهی پیش‌زمینه و پس‌زمینه ویدئو امنیتی را در اندازه مناسب قرار می‌دهد. این ویژگی صحنه ویدیو را به مناطق مختلف تقسیم می‌کند و برای هر یک از این مناطق از نوردهی مختلفی استفاده می‌کند. این ویژگی نواحی را که سطح نور بسیار زیاد یا بسیار کم دارند، درست می‌کند تا در فوکوس سطح نور طبیعی و قابل استفاده برای جسم را حفظ کند. بااین‌حال، مهم است که توجه داشته باشید BLC زمانی که نوردهی را در مواقعی که اختلاف نور بین پیش‌زمینه و پس‌زمینه بسیار زیاد است، اصلاح می‌کند، محدودیت‌های خود را دارد. برای گرفتن بهترین نتایج، WDR به ویژگی‌های موردنظر تبدیل شده است.

این تصویر ، تفاوت بین نمای BLC و WDR را در مقایسه با نمای نرمال دوربین نشان می‌دهد.

dideofogh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

  • پخش کننده و وارد کننده انواع دوربین های مداربسته

  • نمایندگی اصلی تمامی برند ها

  • کامل ترین فروشگاه در سراسر کشور در سال 2019

You have successfully subscribed to the newsletter

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

دید اُفق will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.